Sailing
Pick up Competition, Modality and Stage
Close filters
Modality +
Stage +
RS:X Men Men Preliminary Round
Regata 01
RS:X Men Preliminary Round
Saturday, 24 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 1
2 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 2
3 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 3
4 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 4
5 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 5
6 Badge/Flag United States Pedro Pascual 6
7 Badge/Flag China Kun Bi 7
8 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 8
9 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 9
10 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 10
11 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 11
12 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 12
13 Badge/Flag France Thomas Goyard 13
14 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 14
15 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 15
16 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 16
17 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 17
18 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 18
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 19
20 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 20
21 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 21
22 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 22
23 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 25
Regata 02
RS:X Men Preliminary Round
Saturday, 24 Jul 2021 23:55
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 1
2 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 2
3 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 3
4 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 4
5 Badge/Flag France Thomas Goyard 5
6 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 6
7 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 7
8 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 8
9 Badge/Flag China Kun Bi 9
10 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 10
11 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 11
12 Badge/Flag United States Pedro Pascual 12
13 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 13
14 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 14
15 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 15
16 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 16
17 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 17
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 18
19 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 19
20 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 20
21 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 21
22 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 22
23 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 25
Regata 03
RS:X Men Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 00:45
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 1
2 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 2
3 Badge/Flag France Thomas Goyard 3
4 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 4
5 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 5
6 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 6
7 Badge/Flag United States Pedro Pascual 7
8 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 8
9 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 9
10 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 10
11 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 11
12 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 12
13 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 13
14 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 14
15 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 15
16 Badge/Flag China Kun Bi 16
17 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 17
18 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 18
19 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 19
20 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 20
21 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 21
22 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 22
23 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 23
24 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 24
25 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 25
Regata 04
RS:X Men Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 02:05
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 1
2 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 2
3 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 3
4 Badge/Flag China Kun Bi 4
5 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 5
6 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 6
7 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 7
8 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 8
9 Badge/Flag United States Pedro Pascual 9
10 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 10
11 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 11
12 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 12
13 Badge/Flag France Thomas Goyard 13
14 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 14
15 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 15
16 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 16
17 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 17
18 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 18
19 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 19
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 20
21 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 21
22 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 22
23 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 25
Regata 05
RS:X Men Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 02:55
Name Points
1 Badge/Flag France Thomas Goyard 1
2 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 2
3 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 3
4 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 4
5 Badge/Flag United States Pedro Pascual 5
6 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 6
7 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 7
8 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 8
9 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 9
10 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 10
11 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 11
12 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 12
13 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 13
14 Badge/Flag China Kun Bi 14
15 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 26
16 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 26
17 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 26
18 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 26
19 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 26
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 26
21 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 26
22 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 26
23 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 26
24 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 26
25 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 26
Regata 06
RS:X Men Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 03:45
Name Points
1 Badge/Flag France Thomas Goyard 1
2 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 2
3 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 3
4 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 4
5 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 5
6 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 6
7 Badge/Flag China Kun Bi 7
8 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 8
9 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 9
10 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 10
11 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 11
12 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 12
13 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 13
14 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 14
15 Badge/Flag United States Pedro Pascual 15
16 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 16
17 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 17
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 18
19 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 19
20 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 20
21 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 21
22 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 22
23 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 26
24 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 26
25 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 26
Regata 07
RS:X Men Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag China Kun Bi 1
2 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 2
3 Badge/Flag France Thomas Goyard 3
4 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 4
5 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 5
6 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 6
7 Badge/Flag United States Pedro Pascual 7
8 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 8
9 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 9
10 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 10
11 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 11
12 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 12
13 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 13
14 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 14
15 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 15
16 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 16
17 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 17
18 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 18
19 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 19
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 20
21 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 21
22 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 22
23 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 25
Regata 08
RS:X Men Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 23:55
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 1
2 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 2
3 Badge/Flag China Kun Bi 3
4 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 4
5 Badge/Flag United States Pedro Pascual 5
6 Badge/Flag France Thomas Goyard 6
7 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 7
8 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 8
9 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 9
10 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 10
11 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 11
12 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 12
13 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 13
14 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 14
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 15
16 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 16
17 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 17
18 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 18
19 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 19
20 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 20
21 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 21
22 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 22
23 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 23
24 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 24
25 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 26
Regata 09
RS:X Men Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 00:45
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 1
2 Badge/Flag China Kun Bi 2
3 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 3
4 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 4
5 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 5
6 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 6
7 Badge/Flag France Thomas Goyard 7
8 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 8
9 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 9
10 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 10
11 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 11
12 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 12
13 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 13
14 Badge/Flag United States Pedro Pascual 14
15 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 15
16 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 16
17 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 17
18 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 18
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 19
20 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 20
21 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 21
22 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 22
23 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 25
Regata 10
RS:X Men Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 02:20
Name Points
1 Badge/Flag France Thomas Goyard 1
2 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 2
3 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 3
4 Badge/Flag China Kun Bi 4
5 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 5
6 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 6
7 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 7
8 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 8
9 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 9
10 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 10
11 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 11
12 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 12
13 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 13
14 Badge/Flag United States Pedro Pascual 14
15 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 15
16 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 16
17 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 17
18 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 18
19 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 19
20 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 20
21 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 21
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 22
23 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 25
Regata 11
RS:X Men Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 03:10
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 1
2 Badge/Flag China Kun Bi 2
3 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 3
4 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 4
5 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 5
6 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 6
7 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 7
8 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 8
9 Badge/Flag France Thomas Goyard 9
10 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 10
11 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 11
12 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 12
13 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 13
14 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 14
15 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 15
16 Badge/Flag United States Pedro Pascual 16
17 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 17
18 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 18
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 19
20 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 20
21 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 21
22 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 22
23 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 25
Regata 12
RS:X Men Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 04:00
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 1
2 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 2
3 Badge/Flag France Thomas Goyard 3
4 Badge/Flag Greece Byron Kokkalanis 4
5 Badge/Flag Lithuania Juozas Bernotas 5
6 Badge/Flag China Kun Bi 6
7 Badge/Flag United States Pedro Pascual 7
8 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 8
9 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 9
10 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 10
11 Badge/Flag Japan Makoto Tomizawa 11
12 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 12
13 Badge/Flag Hong Kong Cheng Chun Leung 13
14 Badge/Flag Cyprus Georgios Cariolou 14
15 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 15
16 Badge/Flag Norway Endre Funnemark 16
17 Badge/Flag Turkey Onur Cavit Biriz 17
18 Badge/Flag South Korea Wonwoo Cho 18
19 Badge/Flag Czech Republic Karel Lavicky 19
20 Badge/Flag Belarus Mikita Tsirkun 20
21 Badge/Flag Argentina Francisco Cruz Saubidet Birkner 21
22 Badge/Flag Mexico Ignacio Berenguer 22
23 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Askerov 23
24 Badge/Flag Thailand Natthaphong Phonoppharat 24
25 Badge/Flag Argeria Hamza Bouras 25
Final
Regata por las medallas
RS:X Men Final
Saturday, 31 Jul 2021 02:33
Name Points
1 Badge/Flag Israel Yoav Cohen 2
2 Badge/Flag Netherlands Kiran Badloe 4
3 Badge/Flag Switzerland Mateo Sanz Lanz 6
4 Badge/Flag China Kun Bi 8
5 Badge/Flag Spain Angel Granda Roque 10
6 Badge/Flag United States Pedro Pascual 12
7 Badge/Flag United Kingdom Tom Squires 14
8 Badge/Flag France Thomas Goyard 22
9 Badge/Flag Italy Mattia Camboni 22
10 Badge/Flag Poland Piotr Myszka 22
Laser Radial Women Women Preliminary Round
Regata 01
Laser Radial Women Preliminary Round
Saturday, 24 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 1
2 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 2
3 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 3
4 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 4
5 Badge/Flag Germany Svenja Weger 5
6 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 6
7 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 7
8 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 8
9 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 9
10 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 10
11 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 11
12 Badge/Flag Australia Mara Stransky 12
13 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 13
14 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 14
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 15
16 Badge/Flag Japan Manami Doi 16
17 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 17
18 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 18
19 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 19
20 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 20
21 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 21
22 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 22
23 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 23
24 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 24
25 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 25
26 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 26
27 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 27
28 Badge/Flag France Marie Bolou 28
29 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 29
30 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 30
31 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 31
32 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 32
33 Badge/Flag India Nethra Kumanan 33
34 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 34
35 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 35
36 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 36
37 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 37
38 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 38
39 Badge/Flag Israel Shay Kakon 39
40 Badge/Flag United States Paige Railey 40
41 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 41
42 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 42
43 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 43
44 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 44
Regata 02
Laser Radial Women Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 00:20
Name Points
1 Badge/Flag Germany Svenja Weger 1
2 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 2
3 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 3
4 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 4
5 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 5
6 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 6
7 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 7
8 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 8
9 Badge/Flag Japan Manami Doi 9
10 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 10
11 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 11
12 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 12
13 Badge/Flag Israel Shay Kakon 13
14 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 14
15 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 15
16 Badge/Flag India Nethra Kumanan 16
17 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 17
18 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 18
19 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 19
20 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 20
21 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 21
22 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 22
23 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 23
24 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 24
25 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 25
26 Badge/Flag Australia Mara Stransky 26
27 Badge/Flag France Marie Bolou 27
28 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 28
29 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 29
30 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 30
31 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 31
32 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 32
33 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 33
34 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 34
35 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 35
36 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 36
37 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 37
38 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 38
39 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 39
40 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 40
41 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 41
42 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 42
43 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 43
44 Badge/Flag United States Paige Railey 45
Regata 03
Laser Radial Women Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 01:35
Name Points
1 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 1
2 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 2
3 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 3
4 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 4
5 Badge/Flag France Marie Bolou 5
6 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 6
7 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 7
8 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 8
9 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 9
10 Badge/Flag Japan Manami Doi 10
11 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 11
12 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 12
13 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 13
14 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 14
15 Badge/Flag India Nethra Kumanan 15
16 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 16
17 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 17
18 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 18
19 Badge/Flag Australia Mara Stransky 19
20 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 20
21 Badge/Flag Germany Svenja Weger 21
22 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 22
23 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 23
24 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 24
25 Badge/Flag United States Paige Railey 25
26 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 26
27 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 27
28 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 28
29 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 29
30 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 30
31 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 31
32 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 32
33 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 33
34 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 34
35 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 35
36 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 36
37 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 37
38 Badge/Flag Israel Shay Kakon 38
39 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 39
40 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 40
41 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 41
42 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 42
43 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 43
44 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 44
Regata 04
Laser Radial Women Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 02:50
Name Points
1 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 1
2 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 2
3 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 3
4 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 4
5 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 5
6 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 6
7 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 7
8 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 8
9 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 9
10 Badge/Flag Australia Mara Stransky 10
11 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 11
12 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 12
13 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 13
14 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 14
15 Badge/Flag France Marie Bolou 15
16 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 16
17 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 17
18 Badge/Flag Israel Shay Kakon 18
19 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 19
20 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 20
21 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 21
22 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 22
23 Badge/Flag Japan Manami Doi 23
24 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 24
25 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 25
26 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 26
27 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 27
28 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 28
29 Badge/Flag Germany Svenja Weger 29
30 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 30
31 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 31
32 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 32
33 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 33
34 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 34
35 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 35
36 Badge/Flag United States Paige Railey 36
37 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 37
38 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 38
39 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 39
40 Badge/Flag India Nethra Kumanan 40
41 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 41
42 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 42
43 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 43
44 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 44
Regata 05
Laser Radial Women Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 1
2 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 2
3 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 3
4 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 4
5 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 5
6 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 6
7 Badge/Flag France Marie Bolou 7
8 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 8
9 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 9
10 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 10
11 Badge/Flag Japan Manami Doi 11
12 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 12
13 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 13
14 Badge/Flag Germany Svenja Weger 14
15 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 15
16 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 16
17 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 17
18 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 18
19 Badge/Flag Australia Mara Stransky 19
20 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 20
21 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 21
22 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 22
23 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 23
24 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 24
25 Badge/Flag United States Paige Railey 25
26 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 26
27 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 27
28 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 28
29 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 29
30 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 30
31 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 31
32 Badge/Flag India Nethra Kumanan 32
33 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 33
34 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 34
35 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 35
36 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 36
37 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 37
38 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 38
39 Badge/Flag Israel Shay Kakon 39
40 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 40
41 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 41
42 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 42
43 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 43
44 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 44
Regata 06
Laser Radial Women Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 00:20
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 1
2 Badge/Flag France Marie Bolou 2
3 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 3
4 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 4
5 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 5
6 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 6
7 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 7
8 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 8
9 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 9
10 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 10
11 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 11
12 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 12
13 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 13
14 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 14
15 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 15
16 Badge/Flag Australia Mara Stransky 16
17 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 17
18 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 18
19 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 19
20 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 20
21 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 21
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 22
23 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 23
24 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 24
25 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 25
26 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 26
27 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 27
28 Badge/Flag Japan Manami Doi 28
29 Badge/Flag Germany Svenja Weger 29
30 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 30
31 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 31
32 Badge/Flag Israel Shay Kakon 32
33 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 33
34 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 34
35 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 35
36 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 36
37 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 37
38 Badge/Flag India Nethra Kumanan 38
39 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 39
40 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 40
41 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 41
42 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 42
43 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 43
44 Badge/Flag United States Paige Railey 45
Regata 07
Laser Radial Women Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 23:15
Name Points
1 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 1
2 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 2
3 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 3
4 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 4
5 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 5
6 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 6
7 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 7
8 Badge/Flag Germany Svenja Weger 8
9 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 9
10 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 10
11 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 11
12 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 12
13 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 13
14 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 14
15 Badge/Flag Japan Manami Doi 15
16 Badge/Flag France Marie Bolou 16
17 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 17
18 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 18
19 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 19
20 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 20
21 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 21
22 Badge/Flag India Nethra Kumanan 22
23 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 23
24 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 24
25 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 25
26 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 26
27 Badge/Flag United States Paige Railey 27
28 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 28
29 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 29
30 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 30
31 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 31
32 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 32
33 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 33
34 Badge/Flag Israel Shay Kakon 34
35 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 35
36 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 36
37 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 37
38 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 38
39 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 45
40 Badge/Flag Australia Mara Stransky 45
41 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 45
42 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 45
43 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 45
44 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 45
Regata 08
Laser Radial Women Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 00:30
Name Points
1 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 1
2 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 2
3 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 3
4 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 4
5 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 5
6 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 6
7 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 7
8 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 8
9 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 9
10 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 10
11 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 11
12 Badge/Flag Germany Svenja Weger 12
13 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 13
14 Badge/Flag France Marie Bolou 14
15 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 15
16 Badge/Flag Japan Manami Doi 16
17 Badge/Flag United States Paige Railey 17
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 18
19 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 19
20 Badge/Flag India Nethra Kumanan 20
21 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 21
22 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 22
23 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 23
24 Badge/Flag Australia Mara Stransky 24
25 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 25
26 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 26
27 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 27
28 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 28
29 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 29
30 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 30
31 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 31
32 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 32
33 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 33
34 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 34
35 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 35
36 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 36
37 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 37
38 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 38
39 Badge/Flag Israel Shay Kakon 39
40 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 40
41 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 41
42 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 42
43 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 43
44 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 44
Regata 09
Laser Radial Women Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 1
2 Badge/Flag Israel Shay Kakon 2
3 Badge/Flag Australia Mara Stransky 3
4 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 4
5 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 5
6 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 6
7 Badge/Flag France Marie Bolou 7
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 8
9 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 9
10 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 10
11 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 11
12 Badge/Flag Germany Svenja Weger 12
13 Badge/Flag Japan Manami Doi 13
14 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 14
15 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 15
16 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 16
17 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 17
18 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 18
19 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 19
20 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 20
21 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 21
22 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 22
23 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 23
24 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 24
25 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 25
26 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 26
27 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 27
28 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 28
29 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 29
30 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 30
31 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 31
32 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 32
33 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 33
34 Badge/Flag United States Paige Railey 34
35 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 35
36 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 36
37 Badge/Flag India Nethra Kumanan 37
38 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 38
39 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 39
40 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 40
41 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 41
42 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 42
43 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 43
44 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 44
Regata 10
Laser Radial Women Preliminary Round
Friday, 30 Jul 2021 00:20
Name Points
1 Badge/Flag Australia Mara Stransky 1
2 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 2
3 Badge/Flag Lithuania Viktorija Andrulyte 3
4 Badge/Flag Spain Cristina Pujol Bajo 4
5 Badge/Flag Israel Shay Kakon 5
6 Badge/Flag China Dongshuang Zhang 6
7 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 7
8 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 8
9 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 9
10 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 10
11 Badge/Flag Peru Paloma Schmidt Gutierrez 11
12 Badge/Flag Uruguay Dolores Moreira Fraschini 12
13 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 13
14 Badge/Flag Portugal Carolina Joao 14
15 Badge/Flag Malaysia Nur Shazrin Mohamad Latif 15
16 Badge/Flag Saint Lucia Stephanie Devaux Lovell 16
17 Badge/Flag Japan Manami Doi 17
18 Badge/Flag Guatemala Isabella Maegli 18
19 Badge/Flag Belarus Tatiana Drozdovskaya 19
20 Badge/Flag Turkey Ecem Guzel 20
21 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 21
22 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 22
23 Badge/Flag Croatia Elena Vorobeva 23
24 Badge/Flag Switzerland Maud Jayet 24
25 Badge/Flag Hungary Maria Erdi 25
26 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Zyuzina 26
27 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 27
28 Badge/Flag Mexico Elena Oetling 28
29 Badge/Flag Germany Svenja Weger 29
30 Badge/Flag Argentina Lucia Falasca 30
31 Badge/Flag Poland Magdalena Kwasna 31
32 Badge/Flag Egypt Khouloud Mansy 32
33 Badge/Flag France Marie Bolou 33
34 Badge/Flag Thailand Kamolwan Chanyim 34
35 Badge/Flag Cyprus Marilena Makri 35
36 Badge/Flag Fiji Sophia Frances Morgan 36
37 Badge/Flag Mozambique Deizy Nhaquile 37
38 Badge/Flag India Nethra Kumanan 38
39 Badge/Flag United States Paige Railey 39
40 Badge/Flag Republic of Irland Annalise Murphy 40
41 Badge/Flag Netherlands Antilles Jalese Gordon 41
42 Badge/Flag Hong Kong Stephanie Norton 42
43 Badge/Flag Papua New Guinea Rose-Lee Numa 43
44 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 45
Final
Regata por las medallas
Laser Radial Women Final
Sunday, 1 Aug 2021 02:33
Name Points
1 Badge/Flag Sweden Josefin Olsson 2
2 Badge/Flag Belgium Emma Plasschaert 4
3 Badge/Flag Greece Vasileia Karachaliou 6
4 Badge/Flag Finland Tuula Tenkanen 8
5 Badge/Flag Norway Line Flem Hoest 10
6 Badge/Flag Netherlands Marit Bouwmeester 12
7 Badge/Flag Denmark Anne-Marie Rindom 14
8 Badge/Flag United Kingdom Alison Young 16
9 Badge/Flag Canada Sarah Douglas 18
10 Badge/Flag Italy Silvia Zennaro 22
Laser Men Men Preliminary Round
Regata 01
Laser Men Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 01:35
Name Points
1 Badge/Flag France Jean Bernaz 1
2 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 2
3 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 3
4 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 4
5 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 5
6 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 6
7 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 7
8 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 8
9 Badge/Flag United States Charles Buckingham 9
10 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 10
11 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 11
12 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 12
13 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 13
14 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 14
15 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 15
16 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 16
17 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 17
18 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 18
19 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 19
20 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 20
21 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 21
22 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 22
23 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 23
24 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 24
25 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 25
26 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 26
27 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 27
28 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 28
29 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 29
30 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 30
31 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 31
32 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 32
33 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 33
34 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 34
35 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 35
Regata 02
Laser Men Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 1
2 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 2
3 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 3
4 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 4
5 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 5
6 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 6
7 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 7
8 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 8
9 Badge/Flag France Jean Bernaz 9
10 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 10
11 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 11
12 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 12
13 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 13
14 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 14
15 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 15
16 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 16
17 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 17
18 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 18
19 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 19
20 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 20
21 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 21
22 Badge/Flag United States Charles Buckingham 22
23 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 23
24 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 24
25 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 25
26 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 26
27 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 27
28 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 28
29 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 29
30 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 30
31 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 31
32 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 32
33 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 33
34 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 34
35 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 35
Regata 03
Laser Men Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 00:20
Name Points
1 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 1
2 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 2
3 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 3
4 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 4
5 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 5
6 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 6
7 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 7
8 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 8
9 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 9
10 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 10
11 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 11
12 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 12
13 Badge/Flag France Jean Bernaz 13
14 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 14
15 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 15
16 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 16
17 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 17
18 Badge/Flag United States Charles Buckingham 18
19 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 19
20 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 20
21 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 21
22 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 22
23 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 23
24 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 24
25 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 25
26 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 26
27 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 27
28 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 28
29 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 29
30 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 30
31 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 31
32 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 32
33 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 33
34 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 34
35 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 35
Regata 04
Laser Men Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 23:15
Name Points
1 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 1
2 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 2
3 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 3
4 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 4
5 Badge/Flag United States Charles Buckingham 5
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 6
7 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 7
8 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 8
9 Badge/Flag France Jean Bernaz 9
10 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 10
11 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 11
12 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 12
13 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 13
14 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 14
15 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 15
16 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 16
17 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 17
18 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 18
19 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 19
20 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 20
21 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 21
22 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 22
23 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 23
24 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 24
25 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 25
26 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 26
27 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 27
28 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 28
29 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 29
30 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 30
31 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 31
32 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 32
33 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 33
34 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 34
35 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 35
Regata 05
Laser Men Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 00:30
Name Points
1 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 1
2 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 2
3 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 3
4 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 4
5 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 5
6 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 6
7 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 7
8 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 8
9 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 9
10 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 10
11 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 11
12 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 12
13 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 13
14 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 14
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 15
16 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 16
17 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 17
18 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 18
19 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 19
20 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 20
21 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 21
22 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 22
23 Badge/Flag France Jean Bernaz 23
24 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 24
25 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 25
26 Badge/Flag United States Charles Buckingham 26
27 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 27
28 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 28
29 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 29
30 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 30
31 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 31
32 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 32
33 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 33
34 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 34
35 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 35
Regata 06
Laser Men Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 01:45
Name Points
1 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 1
2 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 2
3 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 3
4 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 4
5 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 5
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 6
7 Badge/Flag France Jean Bernaz 7
8 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 8
9 Badge/Flag United States Charles Buckingham 9
10 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 10
11 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 11
12 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 12
13 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 13
14 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 14
15 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 15
16 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 16
17 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 17
18 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 18
19 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 19
20 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 20
21 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 21
22 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 22
23 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 23
24 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 24
25 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 25
26 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 26
27 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 27
28 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 28
29 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 29
30 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 30
31 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 31
32 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 32
33 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 33
34 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 34
35 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 36
Regata 07
Laser Men Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 1
2 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 2
3 Badge/Flag United States Charles Buckingham 3
4 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 4
5 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 5
6 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 6
7 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 7
8 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 8
9 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 9
10 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 10
11 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 11
12 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 12
13 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 13
14 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 14
15 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 15
16 Badge/Flag France Jean Bernaz 16
17 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 17
18 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 18
19 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 19
20 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 20
21 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 21
22 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 22
23 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 23
24 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 24
25 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 25
26 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 26
27 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 27
28 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 28
29 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 29
30 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 30
31 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 31
32 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 32
33 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 36
34 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 36
35 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 36
Regata 08
Laser Men Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 00:20
Name Points
1 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 1
2 Badge/Flag United States Charles Buckingham 2
3 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 3
4 Badge/Flag France Jean Bernaz 4
5 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 5
6 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 6
7 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 7
8 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 8
9 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 9
10 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 10
11 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 11
12 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 12
13 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 13
14 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 14
15 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 15
16 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 16
17 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 17
18 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 18
19 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 19
20 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 20
21 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 21
22 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 22
23 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 23
24 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 24
25 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 25
26 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 26
27 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 27
28 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 28
29 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 29
30 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 30
31 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 31
32 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 32
33 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 33
34 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 34
35 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 36
Regata 09
Laser Men Preliminary Round
Friday, 30 Jul 2021 01:35
Name Points
1 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 1
2 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 2
3 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 3
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 4
5 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 5
6 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 6
7 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 7
8 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 8
9 Badge/Flag France Jean Bernaz 9
10 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 10
11 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 11
12 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 12
13 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 13
14 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 14
15 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 15
16 Badge/Flag United States Charles Buckingham 16
17 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 17
18 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 18
19 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 19
20 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 20
21 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 21
22 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 22
23 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 23
24 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 24
25 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 25
26 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 26
27 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 27
28 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 28
29 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 29
30 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 30
31 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 31
32 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 32
33 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 33
34 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 34
35 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 35
Regata 10
Laser Men Preliminary Round
Friday, 30 Jul 2021 02:50
Name Points
1 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 1
2 Badge/Flag Singapore Ryan Lo 2
3 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 3
4 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 4
5 Badge/Flag Guatemala Juan Maegli 5
6 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 6
7 Badge/Flag Trinidad and Tobago Andrew Lewis 7
8 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 8
9 Badge/Flag El Salvador Enrique Jose Arathoon Pacas 9
10 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 10
11 Badge/Flag Argentina Francisco Guaragna rigonat 11
12 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 12
13 Badge/Flag Sweden Jesper Stalheim 13
14 Badge/Flag Montenegro Milivoj Dukic 14
15 Badge/Flag India Vishnu Saravanan 15
16 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 16
17 Badge/Flag Belgium Wannes van Laer 17
18 Badge/Flag Japan Kenji Nanri 18
19 Badge/Flag Slovenia Zan Luka Zelko 19
20 Badge/Flag Malaysia Khairulnizam Mohd Afendy 20
21 Badge/Flag Spain Joel Rodriguez perez 21
22 Badge/Flag France Jean Bernaz 22
23 Badge/Flag United States Charles Buckingham 23
24 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 24
25 Badge/Flag Hungary Benjamin Vadnai 25
26 Badge/Flag Estonia Karl-Martin Rammo 26
27 Badge/Flag Egypt Aly Badawy 27
28 Badge/Flag Samoa Eroni Leilua 28
29 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Komissarov 29
30 Badge/Flag Saint Lucia Luc Chevrier 30
31 Badge/Flag Chile Clemente Seguel 31
32 Badge/Flag Papua New Guinea Teariki Numa 32
33 Badge/Flag Seychelles Rodney Govinden 33
34 Badge/Flag United Kingdom Elliot Hanson 36
35 Badge/Flag Peru Stefano Peschiera 36
Final
Regata por las medallas
Laser Men Final
Sunday, 1 Aug 2021 01:33
Name Points
1 Badge/Flag France Jean Bernaz 2
2 Badge/Flag Australia Matthew Wearn 4
3 Badge/Flag Germany Philipp Buhl 6
4 Badge/Flag Croatia Tonci Stipanovic 8
5 Badge/Flag South Korea Jeemin Ha 10
6 Badge/Flag Cyprus Pavlos Kontides 12
7 Badge/Flag Norway Hermann Tomasgaard 14
8 Badge/Flag Finland Kaarle Tapper 16
9 Badge/Flag Brazil Robert Scheidt 18
10 Badge/Flag New Zealand Sam Meech 20
RS:X Women Women Preliminary Round
Regata 01
RS:X Women Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:05
Name Points
1 Badge/Flag France Charline Picon 1
2 Badge/Flag China Yunxiu Lu 2
3 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 3
4 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 4
5 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 5
6 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 6
7 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 7
8 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 8
9 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 9
10 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 10
11 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 11
12 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 12
13 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 13
14 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 14
15 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 15
16 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 16
17 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 17
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 18
19 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 19
20 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 20
21 Badge/Flag United States Farrah Hall 21
22 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 22
23 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 23
24 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 24
25 Badge/Flag Canada Nikola Girke 25
26 Badge/Flag Mexico Demita Vega 26
27 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 27
Regata 02
RS:X Women Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:55
Name Points
1 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 1
2 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 2
3 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 3
4 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 4
5 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 5
6 Badge/Flag France Charline Picon 6
7 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 7
8 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 8
9 Badge/Flag China Yunxiu Lu 9
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 10
11 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 11
12 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 12
13 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 13
14 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 14
15 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 15
16 Badge/Flag Mexico Demita Vega 16
17 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 17
18 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 18
19 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 19
20 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 20
21 Badge/Flag United States Farrah Hall 21
22 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 22
23 Badge/Flag Canada Nikola Girke 23
24 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 24
25 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 25
26 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 26
27 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 27
Regata 03
RS:X Women Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 03:45
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 1
2 Badge/Flag France Charline Picon 2
3 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 3
4 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 4
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 5
6 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 6
7 Badge/Flag United States Farrah Hall 7
8 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 8
9 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 9
10 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 10
11 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 11
12 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 12
13 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 13
14 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 14
15 Badge/Flag Mexico Demita Vega 15
16 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 16
17 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 17
18 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 18
19 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 19
20 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 20
21 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 21
22 Badge/Flag Canada Nikola Girke 22
23 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 23
24 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 24
25 Badge/Flag China Yunxiu Lu 25
26 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 26
27 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 27
Regata 04
RS:X Women Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 1
2 Badge/Flag China Yunxiu Lu 2
3 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 3
4 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 4
5 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 5
6 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 6
7 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 7
8 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 8
9 Badge/Flag France Charline Picon 9
10 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 10
11 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 11
12 Badge/Flag United States Farrah Hall 12
13 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 13
14 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 14
15 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 15
16 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 16
17 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 17
18 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 18
19 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 19
20 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 20
21 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 21
22 Badge/Flag Mexico Demita Vega 22
23 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 23
24 Badge/Flag Canada Nikola Girke 24
25 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 25
26 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 26
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 28
Regata 05
RS:X Women Preliminary Round
Sunday, 25 Jul 2021 23:55
Name Points
1 Badge/Flag France Charline Picon 1
2 Badge/Flag China Yunxiu Lu 2
3 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 3
4 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 4
5 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 5
6 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 6
7 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 7
8 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 8
9 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 9
10 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 10
11 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 11
12 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 12
13 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 13
14 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 14
15 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 15
16 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 16
17 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 17
18 Badge/Flag United States Farrah Hall 18
19 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 19
20 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 20
21 Badge/Flag Canada Nikola Girke 21
22 Badge/Flag Mexico Demita Vega 22
23 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 23
24 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 24
25 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 25
26 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 26
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 27
Regata 06
RS:X Women Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 00:45
Name Points
1 Badge/Flag China Yunxiu Lu 1
2 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 2
3 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 3
4 Badge/Flag France Charline Picon 4
5 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 5
6 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 6
7 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 7
8 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 8
9 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 9
10 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 10
11 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 11
12 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 12
13 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 13
14 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 14
15 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 15
16 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 16
17 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 17
18 Badge/Flag United States Farrah Hall 18
19 Badge/Flag Mexico Demita Vega 19
20 Badge/Flag Canada Nikola Girke 20
21 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 21
22 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 22
23 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 23
24 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 24
25 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 25
26 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 26
27 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 27
Regata 07
RS:X Women Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 23:15
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 1
2 Badge/Flag France Charline Picon 2
3 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 3
4 Badge/Flag China Yunxiu Lu 4
5 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 5
6 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 6
7 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 7
8 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 8
9 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 9
10 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 10
11 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 11
12 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 12
13 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 13
14 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 14
15 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 15
16 Badge/Flag United States Farrah Hall 16
17 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 17
18 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 18
19 Badge/Flag Mexico Demita Vega 19
20 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 20
21 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 21
22 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 22
23 Badge/Flag Canada Nikola Girke 23
24 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 24
25 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 25
26 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 26
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 27
Regata 08
RS:X Women Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 00:05
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 1
2 Badge/Flag China Yunxiu Lu 2
3 Badge/Flag France Charline Picon 3
4 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 4
5 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 5
6 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 6
7 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 7
8 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 8
9 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 9
10 Badge/Flag Mexico Demita Vega 10
11 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 11
12 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 12
13 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 13
14 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 14
15 Badge/Flag United States Farrah Hall 15
16 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 16
17 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 17
18 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 18
19 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 19
20 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 20
21 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 21
22 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 22
23 Badge/Flag Canada Nikola Girke 23
24 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 24
25 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 25
26 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 26
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 27
Regata 09
RS:X Women Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 00:55
Name Points
1 Badge/Flag China Yunxiu Lu 1
2 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 2
3 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 3
4 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 4
5 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 5
6 Badge/Flag France Charline Picon 6
7 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 7
8 Badge/Flag United States Farrah Hall 8
9 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 9
10 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 10
11 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 11
12 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 12
13 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 13
14 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 14
15 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 15
16 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 16
17 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 17
18 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 18
19 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 19
20 Badge/Flag Mexico Demita Vega 20
21 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 21
22 Badge/Flag Canada Nikola Girke 22
23 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 23
24 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 24
25 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 25
26 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 28
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 28
Regata 10
RS:X Women Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 00:05
Name Points
1 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 1
2 Badge/Flag China Yunxiu Lu 2
3 Badge/Flag France Charline Picon 3
4 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 4
5 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 5
6 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 6
7 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 7
8 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 8
9 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 9
10 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 10
11 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 11
12 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 12
13 Badge/Flag Mexico Demita Vega 13
14 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 14
15 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 15
16 Badge/Flag United States Farrah Hall 16
17 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 17
18 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 18
19 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 19
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 20
21 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 21
22 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 22
23 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 23
24 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 24
25 Badge/Flag Canada Nikola Girke 25
26 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 26
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 27
Regata 11
RS:X Women Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 00:55
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 1
2 Badge/Flag France Charline Picon 2
3 Badge/Flag China Yunxiu Lu 3
4 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 4
5 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 5
6 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 6
7 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 7
8 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 8
9 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 9
10 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 10
11 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 11
12 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 12
13 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 13
14 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 14
15 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 15
16 Badge/Flag United States Farrah Hall 16
17 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 17
18 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 18
19 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 19
20 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 20
21 Badge/Flag Canada Nikola Girke 21
22 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 22
23 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 23
24 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 24
25 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 25
26 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 26
27 Badge/Flag Mexico Demita Vega 28
Regata 12
RS:X Women Preliminary Round
Thursday, 29 Jul 2021 01:45
Name Points
1 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 1
2 Badge/Flag China Yunxiu Lu 2
3 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 3
4 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 4
5 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 5
6 Badge/Flag France Charline Picon 6
7 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 7
8 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 8
9 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 9
10 Badge/Flag Spain Blanca Manchon dominguez 10
11 Badge/Flag Finland Tuuli Petaejae-Siren 11
12 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 12
13 Badge/Flag Mexico Demita Vega 13
14 Badge/Flag Peru Maria Belen Bazo German 14
15 Badge/Flag Thailand Siripon Kaewduang-Ngam 15
16 Badge/Flag United States Farrah Hall 16
17 Badge/Flag Japan Yuki Sunaga 17
18 Badge/Flag Estonia Ingrid Puusta 18
19 Badge/Flag Cyprus Natasa Lappa 19
20 Badge/Flag Canada Nikola Girke 20
21 Badge/Flag Hungary Sara Cholnoky 21
22 Badge/Flag Argentina Maria Celia Tejerina Mackern 22
23 Badge/Flag Greece Aikaterini Divari 23
24 Badge/Flag Turkey Dilara Uralp 24
25 Badge/Flag Singapore Amanda Ng 25
26 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anna Khvorikova 26
27 Badge/Flag Argeria Nadjet Berrichi 27
Final
Regata por las medallas
RS:X Women Final
Saturday, 31 Jul 2021 01:33
Name Points
1 Badge/Flag France Charline Picon 2
2 Badge/Flag United Kingdom Emma Wilson 4
3 Badge/Flag China Yunxiu Lu 6
4 Badge/Flag Italy Marta Maggetti 8
5 Badge/Flag Poland Zofia Noceti Klepacka 10
6 Badge/Flag Netherlands Lilian de Geus 12
7 Badge/Flag Hong Kong Hei Man H V Chan 14
8 Badge/Flag Brazil Patricia Dacosta freitas 16
9 Badge/Flag Denmark Laerke Buhl-Hansen 18
10 Badge/Flag Israel Katy Spychakov 20
49er FX Women Women Preliminary Round
Regata 01
49er FX Women Preliminary Round
Monday, 26 Jul 2021 23:05
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 1
2 Badge/Flag Spain Spain 2
3 Badge/Flag United States United States of America 3
4 Badge/Flag France France 4
5 Badge/Flag Germany Germany 5
6 Badge/Flag Argentina Argentina 6
7 Badge/Flag Japan Japan 7
8 Badge/Flag Poland Poland 8
9 Badge/Flag Australia Australia 9
10 Badge/Flag Norway Norway 10
11 Badge/Flag Austria Austria 11
12 Badge/Flag Singapore Singapore 12
13 Badge/Flag Netherlands Netherlands 13
14 Badge/Flag Denmark Denmark 14
15 Badge/Flag Brazil Brazil 15
16 Badge/Flag New Zealand New Zealand 16
17 Badge/Flag Belgium Belgium 17
18 Badge/Flag Canada Canada 18
19 Badge/Flag Peru Peru 19
20 Badge/Flag China China 20
21 Badge/Flag Tunissia Tunisia 22
Regata 02
49er FX Women Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 00:00
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 1
2 Badge/Flag United States United States of America 2
3 Badge/Flag Belgium Belgium 3
4 Badge/Flag Denmark Denmark 4
5 Badge/Flag Brazil Brazil 5
6 Badge/Flag Germany Germany 6
7 Badge/Flag Canada Canada 7
8 Badge/Flag Netherlands Netherlands 8
9 Badge/Flag Argentina Argentina 9
10 Badge/Flag Spain Spain 10
11 Badge/Flag Australia Australia 11
12 Badge/Flag Singapore Singapore 12
13 Badge/Flag Austria Austria 13
14 Badge/Flag Poland Poland 14
15 Badge/Flag France France 15
16 Badge/Flag Japan Japan 16
17 Badge/Flag Norway Norway 17
18 Badge/Flag Peru Peru 18
19 Badge/Flag China China 19
20 Badge/Flag New Zealand New Zealand 22
21 Badge/Flag Tunissia Tunisia 22
Regata 03
49er FX Women Preliminary Round
Tuesday, 27 Jul 2021 00:55
Name Points
1 Badge/Flag Brazil Brazil 1
2 Badge/Flag Netherlands Netherlands 2
3 Badge/Flag Denmark Denmark 3
4 Badge/Flag Belgium Belgium 4
5 Badge/Flag New Zealand New Zealand 5
6 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 6
7 Badge/Flag Australia Australia 7
8 Badge/Flag Germany Germany 8
9 Badge/Flag Austria Austria 9
10 Badge/Flag France France 10
11 Badge/Flag Singapore Singapore 11
12 Badge/Flag Norway Norway 12
13 Badge/Flag Argentina Argentina 13
14 Badge/Flag United States United States of America 14
15 Badge/Flag Canada Canada 15
16 Badge/Flag Poland Poland 16
17 Badge/Flag China China 17
18 Badge/Flag Peru Peru 22
19 Badge/Flag Japan Japan 22
20 Badge/Flag Spain Spain 22
21 Badge/Flag Tunissia Tunisia 22
Regata 04
49er FX Women Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 01:50
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Netherlands 1
2 Badge/Flag Spain Spain 2
3 Badge/Flag Germany Germany 3
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 4
5 Badge/Flag Denmark Denmark 5
6 Badge/Flag France France 6
7 Badge/Flag United States United States of America 7
8 Badge/Flag Poland Poland 8
9 Badge/Flag Australia Australia 9
10 Badge/Flag Brazil Brazil 10
11 Badge/Flag Austria Austria 11
12 Badge/Flag New Zealand New Zealand 12
13 Badge/Flag Norway Norway 13
14 Badge/Flag Belgium Belgium 14
15 Badge/Flag Singapore Singapore 15
16 Badge/Flag Canada Canada 16
17 Badge/Flag Japan Japan 17
18 Badge/Flag Argentina Argentina 18
19 Badge/Flag Peru Peru 19
20 Badge/Flag China China 22
21 Badge/Flag Tunissia Tunisia 22
Regata 05
49er FX Women Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 02:45
Name Points
1 Badge/Flag Denmark Denmark 1
2 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 2
3 Badge/Flag Spain Spain 3
4 Badge/Flag New Zealand New Zealand 4
5 Badge/Flag Poland Poland 5
6 Badge/Flag Netherlands Netherlands 6
7 Badge/Flag Brazil Brazil 7
8 Badge/Flag Belgium Belgium 8
9 Badge/Flag France France 9
10 Badge/Flag United States United States of America 10
11 Badge/Flag Norway Norway 11
12 Badge/Flag Australia Australia 12
13 Badge/Flag Austria Austria 13
14 Badge/Flag Germany Germany 14
15 Badge/Flag Canada Canada 15
16 Badge/Flag Singapore Singapore 16
17 Badge/Flag Japan Japan 17
18 Badge/Flag Argentina Argentina 18
19 Badge/Flag Peru Peru 19
20 Badge/Flag China China 22
21 Badge/Flag Tunissia Tunisia 22
Regata 06
49er FX Women Preliminary Round
Wednesday, 28 Jul 2021 03:40
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Netherlands 1
2 Badge/Flag France France 2
3 Badge/Flag Spain Spain 3
4 Badge/Flag New Zealand New Zealand 4
5 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 5
6 Badge/Flag Brazil Brazil 6
7 Badge/Flag Poland Poland 7
8 Badge/Flag Argentina Argentina 8
9 Badge/Flag Norway Norway 9
10 Badge/Flag Australia Australia 10
11 Badge/Flag Denmark Denmark 11
12 Badge/Flag Germany Germany 12
13 Badge/Flag Singapore Singapore 13
14 Badge/Flag China China 14
15 Badge/Flag Canada Canada 15
16 Badge/Flag United States United States of America 16
17 Badge/Flag Peru Peru 17
18 Badge/Flag Austria Austria 22
19 Badge/Flag Japan Japan 22
20 Badge/Flag Belgium Belgium 22
21 Badge/Flag Tunissia Tunisia 22
Regata 07
49er FX Women Preliminary Round
Friday, 30 Jul 2021 01:50
Name Points
1 Badge/Flag Brazil Brazil 1
2 Badge/Flag Belgium Belgium 2
3 Badge/Flag Singapore Singapore 3
4 Badge/Flag Norway Norway 4
5 Badge/Flag United States United States of America 5
6 Badge/Flag Argentina Argentina 6
7 Badge/Flag France France 7
8 Badge/Flag New Zealand New Zealand 8
9 Badge/Flag Japan Japan 9
10 Badge/Flag Canada Canada 10
11 Badge/Flag Germany Germany 11
12 Badge/Flag Netherlands Netherlands 12
13 Badge/Flag Spain Spain 13
14 Badge/Flag Denmark Denmark 14
15 Badge/Flag Australia Australia 15
16 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 16
17 Badge/Flag Peru Peru 17
18 Badge/Flag Poland Poland 18