Juegos Olimpicos

Artistic Gymnastics
Pick up Competition, Modality and Stage
Floor exercise Men Men Classification Round
Suelo - Subdivisión 1
Floor exercise Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov
2 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 12.866
3 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 13.900
4 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 13.100
5 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.566
6 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 13.433
7 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 13.733
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 13.700
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 12.933
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 15.066
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.300
12 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.866
13 Badge/Flag China Chaopan Lin 13.966
14 Badge/Flag China Wei Sun 14.333
15 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.233
16 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 13.466
17 Badge/Flag Israel Artem Dolgopyat 15.200
18 Badge/Flag Israel Alexander Shatilov 13.500
19 Badge/Flag Spain Rayderley Zapata 15.041
20 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.500
21 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 13.533
22 Badge/Flag Spain Néstor Abad 13.666
23 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 12.233
24 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 13.466
25 Badge/Flag China Jingyuan Zou
26 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
Suelo - Subdivisión 2
Floor exercise Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock
2 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.500
3 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 14.200
4 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.000
5 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 14.666
6 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.066
7 Badge/Flag United Kingdom James Hall 13.866
8 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.200
9 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 12.833
10 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 12.433
11 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 11.766
12 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.700
13 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.666
14 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 14.466
15 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 13.933
16 Badge/Flag Chile Tomás González 13.600
17 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.166
18 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.766
19 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 14.266
20 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 14.133
21 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 13.833
22 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano 12.800
23 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.966
Sueñlo - Subdivisión 3
Floor exercise Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang
2 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 13.233
3 Badge/Flag Germany Andreas Toba 12.833
4 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.766
5 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.733
6 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 13.566
7 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.733
8 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 14.900
9 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 15.066
10 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.866
11 Badge/Flag United States Shane Wiskus 14.733
12 Badge/Flag United States Brody Malone 13.666
13 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 14.466
14 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 12.566
15 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 13.633
16 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.233
17 Badge/Flag France Loris Frasca 13.700
18 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.033
19 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.600
20 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 13.833
21 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.200
22 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.333
23 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.733
24 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 12.933
Final
Suelo
Floor exercise Men Final
Sunday, 1 Aug 2021 04:00
Name Points
1 Badge/Flag Israel Artem Dolgopyat 14.933
2 Badge/Flag Spain Rayderley Zapata 14.933
3 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.766
4 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 14.233
5 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.133
6 Badge/Flag United States Yul Moldauer 13.533
7 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 13.066
8 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 13.066
9 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono
10 Badge/Flag United States Shane Wiskus
11 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto
Horizontal Bar Men Men Classification Round
Barra Horizontal - Subdivisión 1
Horizontal Bar Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov
2 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 13.233
3 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 11.766
4 Badge/Flag Croatia Tin Srbic 14.633
5 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.700
6 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.400
7 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 12.533
8 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 11.000
9 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 11.366
10 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 11.100
11 Badge/Flag Spain Néstor Abad 13.133
12 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 12.000
13 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.066
14 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.033
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.466
16 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.200
17 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.266
18 Badge/Flag China Wei Sun 14.000
19 Badge/Flag Netherlands Epke Zonderland 13.833
20 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.033
21 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 14.333
22 Badge/Flag Netherlands Bart Deurloo 14.400
23 Badge/Flag Spain Joel Plata 12.466
24 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin
25 Badge/Flag China Jingyuan Zou
26 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
Barra Horizontal - Subdivisión 2
Horizontal Bar Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 12.600
2 Badge/Flag Vietnam Thanh Tung le 13.166
3 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.366
4 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.100
5 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano 14.133
6 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.466
7 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.833
8 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.233
9 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock 13.400
10 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 13.933
11 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.066
12 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 13.100
13 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.100
14 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 11.500
15 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 11.466
16 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 13.266
17 Badge/Flag Japan Kohei Uchimura 13.866
18 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 15.033
19 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.433
20 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 13.400
21 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.033
22 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.533
23 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.766
24 Badge/Flag Australia Tyson Bull 14.433
25 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 12.566
Barra Horizontal - Subdivisión 3
Horizontal Bar Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang
2 Badge/Flag Germany Andreas Toba 13.800
3 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.366
4 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.700
5 Badge/Flag United States Yul Moldauer 12.933
6 Badge/Flag United States Brody Malone 14.533
7 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 12.866
8 Badge/Flag France Loris Frasca 12.833
9 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 13.033
10 Badge/Flag Norway Sofus Heggemsnes 12.933
11 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 12.766
12 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.133
13 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.100
14 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.733
15 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 12.300
16 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 13.833
17 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 11.800
18 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 13.100
19 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.400
20 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 13.000
21 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.100
22 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 13.000
23 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.433
24 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 13.133
25 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 12.800
Final
Barra Horizontal
Horizontal Bar Men Final
Tuesday, 3 Aug 2021 05:39
Name Points
Parallel Bars Men Men Classification Round
Barras paralelas - Subdivisión 1
Parallel Bars Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov
2 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 13.666
3 Badge/Flag Spain Joel Plata 14.633
4 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 14.000
5 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 14.433
6 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 10.200
7 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 13.633
8 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 15.333
9 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 14.700
10 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 14.266
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov 15.133
12 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 14.900
13 Badge/Flag Spain Néstor Abad 14.800
14 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 14.033
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 15.233
16 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 15.325
17 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.966
18 Badge/Flag China Hao You 15.666
19 Badge/Flag China Jingyuan Zou 16.166
20 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.733
21 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 15.400
22 Badge/Flag China Wei Sun 15.133
23 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.300
24 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin
Barras paralelas - Subdivisión 2
Parallel Bars Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 11.733
2 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 15.100
3 Badge/Flag Australia Tyson Bull 13.566
4 Badge/Flag Vietnam Phuong Thanh Dinh 11.833
5 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 15.066
6 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 15.200
7 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 14.700
8 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.800
9 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.400
10 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 15.300
11 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.533
12 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 14.000
13 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.900
14 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 15.400
15 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.333
16 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 14.933
17 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock 14.100
18 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 12.233
19 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 13.166
20 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 12.333
21 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 14.033
22 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.900
23 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 15.241
24 Badge/Flag Japan Kohei Uchimura
25 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
Barras paralelas - Subdivisión 3
Parallel Bars Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.091
2 Badge/Flag South Korea Junho Lee 14.266
3 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 15.733
4 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang
5 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.166
6 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 13.466
7 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 15.200
8 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 12.100
9 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.966
10 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.233
11 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 11.500
12 Badge/Flag Germany Andreas Toba 14.100
13 Badge/Flag Germany Philipp Herder 14.500
14 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 14.433
15 Badge/Flag Turkey Ferhat Arican 15.566
16 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 11.966
17 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 13.666
18 Badge/Flag United States Yul Moldauer 13.900
19 Badge/Flag United States Shane Wiskus 14.700
20 Badge/Flag United States Brody Malone 14.633
21 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 15.433
22 Badge/Flag France Loris Frasca 13.433
23 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 14.733
24 Badge/Flag Norway Sofus Heggemsnes 13.133
25 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 14.500
26 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 12.766
Final
Barras paralelas
Parallel Bars Men Final
Tuesday, 3 Aug 2021 04:00
Name Points
Pommel horse Men Men Classification Round
Potro - Subdivisión 1
Pommel horse Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov
2 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 12.966
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.733
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.366
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 13.800
6 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.100
7 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.300
8 Badge/Flag China Wei Sun 14.833
9 Badge/Flag China Jingyuan Zou 14.600
10 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.000
11 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 10.666
12 Badge/Flag Israel Artem Dolgopyat 12.766
13 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 12.900
14 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.433
15 Badge/Flag Spain Néstor Abad 11.466
16 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 12.600
17 Badge/Flag Republic of Irland Rhys Mc Clenaghan 15.266
18 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 12.333
19 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 12.466
20 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 12.266
21 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov 14.366
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 13.500
23 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.666
24 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 12.866
25 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin
Potro - Subdivisión 2
Pommel horse Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 12.166
2 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 12.800
3 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.100
4 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.666
5 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 12.800
6 Badge/Flag Armenia Artur Davtyan 14.566
7 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.266
8 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 12.866
9 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 11.000
10 Badge/Flag Japan Kohei Kameyama 15.266
11 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.766
12 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.833
13 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 13.916
14 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 13.833
15 Badge/Flag Albania Matvei Petrov 14.733
16 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.033
17 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 11.900
18 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.833
19 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 13.566
20 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 12.700
21 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 12.466
22 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock 14.900
23 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.200
24 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.400
25 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
Potro - Subdivisión 3
Pommel horse Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang
2 Badge/Flag Turkey Ferhat Arican 14.233
3 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 12.900
4 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 15.266
5 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.233
6 Badge/Flag Germany Andreas Toba 13.700
7 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 14.133
8 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.666
9 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 12.900
10 Badge/Flag South Korea Junho Lee 12.900
11 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 11.833
12 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.233
13 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.366
14 Badge/Flag United States Brody Malone 13.733
15 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.900
16 Badge/Flag United States Alec Yoder 15.200
17 Badge/Flag Norway Sofus Heggemsnes 13.066
18 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 12.100
19 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.366
20 Badge/Flag France Loris Frasca 13.766
21 Badge/Flag France Cyril Tommasone 13.100
22 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 12.166
23 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.600
24 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 11.833
25 Badge/Flag Turkey Adem Asil 12.400
26 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 13.333
27 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 10.766
28 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.000
Final
Potro
Pommel horse Men Final
Sunday, 1 Aug 2021 05:41
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock 15.583
2 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 15.400
3 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.900
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.833
5 Badge/Flag Japan Kohei Kameyama 14.600
6 Badge/Flag United States Alec Yoder 14.566
7 Badge/Flag Republic of Irland Rhys Mc Clenaghan 13.100
8 Badge/Flag China Wei Sun 13.066
9 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser
10 Badge/Flag Albania Matvei Petrov
11 Badge/Flag China Jingyuan Zou
Rings Men Men Classification Round
Anillas - Subdivisión 1
Rings Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 12.400
2 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 12.566
3 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 12.600
4 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 7.700
5 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.466
6 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 12.833
7 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov 14.466
8 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 13.266
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 13.633
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.500
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.800
12 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
13 Badge/Flag China Jingyuan Zou
14 Badge/Flag China Yang Liu 15.300
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.000
16 Badge/Flag China Hao You 14.800
17 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.333
18 Badge/Flag China Chaopan Lin 13.433
19 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.200
20 Badge/Flag China Wei Sun 14.233
21 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 12.500
22 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 12.766
23 Badge/Flag Spain Néstor Abad 11.966
24 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.300
25 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 13.000
Anillas - Subdivisión 2
Rings Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock
2 Badge/Flag United Kingdom James Hall 13.733
3 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.366
4 Badge/Flag Greece Eleftherios Petrounias 15.333
5 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 11.900
6 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 14.300
7 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 13.866
8 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.366
9 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 13.333
10 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 11.200
11 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.300
12 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.533
13 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.333
14 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 13.766
15 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 13.466
16 Badge/Flag Brazil Arthur Zanetti 14.900
17 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.333
18 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.200
19 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.133
20 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 12.200
21 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 13.666
22 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 13.366
23 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.400
24 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
Anillas - Subdivisión 3
Rings Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang
2 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.333
3 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 12.633
4 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 12.833
5 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 13.033
6 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.833
7 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.333
8 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 13.600
9 Badge/Flag Germany Andreas Toba 13.733
10 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.533
11 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 13.166
12 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.700
13 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 13.600
14 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.866
15 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.033
16 Badge/Flag United States Brody Malone 14.200
17 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.866
18 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 13.300
19 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 14.200
20 Badge/Flag France Loris Frasca 13.100
21 Badge/Flag France Samir Ait said 15.066
22 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 12.733
23 Badge/Flag Norway Sofus Heggemsnes 13.233
24 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.366
25 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.800
26 Badge/Flag Turkey Ibrahim Colak 14.933
27 Badge/Flag Italy Marco Lodadio 14.633
28 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 14.000
Final
Anillas
Rings Men Final
Monday, 2 Aug 2021 04:00
Name Points
1 Badge/Flag China Yang Liu 15.500
2 Badge/Flag China Hao You 15.300
3 Badge/Flag Greece Eleftherios Petrounias 15.200
4 Badge/Flag France Samir Ait said 14.900
5 Badge/Flag Turkey Ibrahim Colak 14.866
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.833
7 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.600
8 Badge/Flag Brazil Arthur Zanetti 14.133
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan
10 Badge/Flag Italy Marco Lodadio
11 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov
Teams Men Men Classification Round
Table

Name

Points
1 Badge/Flag Japan Japan 262.251
2 Badge/Flag China China 262.061
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 261.945
4 Badge/Flag United States United States of America 256.761
5 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 256.594
6 Badge/Flag Germany Germany 249.929
7 Badge/Flag Switzerland Switzerland 249.193
8 Badge/Flag Ukraine Ukraine 247.492
9 Badge/Flag Brazil Brazil 247.263
10 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 246.263
11 Badge/Flag South Korea S. Korea 244.794
12 Badge/Flag Spain Spain 241.462
Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan
2 Badge/Flag China China
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC
4 Badge/Flag United States United States of America
5 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
6 Badge/Flag Germany Germany
7 Badge/Flag Switzerland Switzerland
8 Badge/Flag Ukraine Ukraine
9 Badge/Flag Brazil Brazil
10 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei
11 Badge/Flag South Korea S. Korea
12 Badge/Flag Spain Spain
Suelo - Subdivisión 1
Teams Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 43.066
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 40.332
3 Badge/Flag Spain Spain 40.699
4 Badge/Flag China China 43.165
Salto - Subdivisión 1
Teams Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 44.258
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 42.532
3 Badge/Flag Spain Spain 40.832
4 Badge/Flag China China 44.132
Barras paralelas - Subdivisión 1
Teams Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 45.524
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 44.299
3 Badge/Flag Spain Spain 43.466
4 Badge/Flag China China 46.699
Barra Horizontal - Subdivisión 1
Teams Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 42.565
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 39.633
3 Badge/Flag Spain Spain 38.832
4 Badge/Flag China China 42.466
Anillas - Subdivisión 1
Teams Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 43.633
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 41.198
3 Badge/Flag Spain Spain 38.700
4 Badge/Flag China China 41.866
Potro - Subdivisión 1
Teams Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 42.899
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 39.498
3 Badge/Flag Spain Spain 38.933
4 Badge/Flag China China 43.733
Suelo - Subdivisión 2
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 43.832
2 Badge/Flag Brazil Brazil 41.166
3 Badge/Flag Switzerland Switzerland 42.232
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 42.598
Salto - Subdivisión 2
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 43.232
2 Badge/Flag Brazil Brazil 42.166
3 Badge/Flag Switzerland Switzerland 42.065
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 42.766
Barras paralelas - Subdivisión 2
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 45.641
2 Badge/Flag Brazil Brazil 42.433
3 Badge/Flag Switzerland Switzerland 44.966
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 44.666
Barra horizontal - Subdivisión 2
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 43.499
2 Badge/Flag Brazil Brazil 41.432
3 Badge/Flag Switzerland Switzerland 39.066
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 41.399
Anillas - Subdivisión 2
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 42.532
2 Badge/Flag Brazil Brazil 40.666
3 Badge/Flag Switzerland Switzerland 40.765
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 41.499
Potro - Subdivisión 2
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 43.515
2 Badge/Flag Brazil Brazil 39.400
3 Badge/Flag Switzerland Switzerland 40.099
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 43.666
Suelo - Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States United States of America 44.065
2 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 42.366
3 Badge/Flag Germany Germany 40.432
4 Badge/Flag South Korea S. Korea 43.699
Salto - Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States United States of America 42.799
2 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 43.233
3 Badge/Flag Germany Germany 42.133
4 Badge/Flag South Korea S. Korea 43.799
Barras paralelas - Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States United States of America 44.766
2 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 40.299
3 Badge/Flag Germany Germany 44.666
4 Badge/Flag South Korea S. Korea 39.898
Barra Horizontal - Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States United States of America 41.166
2 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 39.500
3 Badge/Flag Germany Germany 40.333
4 Badge/Flag South Korea S. Korea 39.299
Anillas - Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States United States of America 42.099
2 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 39.699
3 Badge/Flag Germany Germany 40.866
4 Badge/Flag South Korea S. Korea 40.466
Potro - Subdivisión 3
Teams Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States United States of America 41.866
2 Badge/Flag Chinese Taipei China Taipei 41.166
3 Badge/Flag Germany Germany 41.499
4 Badge/Flag South Korea S. Korea 37.633
Final
Table

Name

Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 262.500
2 Badge/Flag Japan Japan 262.397
3 Badge/Flag China China 261.894
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 255.760
5 Badge/Flag United States United States of America 254.594
6 Badge/Flag Switzerland Switzerland 250.927
7 Badge/Flag Ukraine Ukraine 246.394
8 Badge/Flag Germany Germany 238.495
Ejercicio de suelo
Teams Men Final
Monday, 26 Jul 2021 06:00
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 43.700
2 Badge/Flag China China 42.132
3 Badge/Flag Ukraine Ukraine 41.232
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 42.632
5 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 42.432
6 Badge/Flag Germany Germany 34.832
7 Badge/Flag United States United States of America 39.965
8 Badge/Flag Switzerland Switzerland 42.066
Salto
Teams Men Final
Monday, 26 Jul 2021 06:00
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Switzerland 41.999
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 41.499
3 Badge/Flag Germany Germany 42.366
4 Badge/Flag Japan Japan 44.232
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 44.765
6 Badge/Flag United States United States of America 42.899
7 Badge/Flag China China 44.332
8 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 43.032
Barras paralelas
Teams Men Final
Monday, 26 Jul 2021 06:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Ukraine 42.233
2 Badge/Flag Switzerland Switzerland 44.066
3 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 42.932
4 Badge/Flag China China 45.199
5 Badge/Flag United States United States of America 44.266
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 45.099
7 Badge/Flag Japan Japan 44.666
8 Badge/Flag Germany Germany 42.765
Barra Horizontal
Teams Men Final
Monday, 26 Jul 2021 06:00
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Switzerland 41.399
2 Badge/Flag Ukraine Ukraine 40.565
3 Badge/Flag Germany Germany 38.999
4 Badge/Flag Japan Japan 43.800
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 42.465
6 Badge/Flag United States United States of America 43.199
7 Badge/Flag China China 42.666
8 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 41.899
Anillas
Teams Men Final
Monday, 26 Jul 2021 06:00
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 41.833
2 Badge/Flag Germany Germany 40.333
3 Badge/Flag United States United States of America 42.166
4 Badge/Flag Switzerland Switzerland 40.298
5 Badge/Flag Japan Japan 42.433
6 Badge/Flag China China 43.599
7 Badge/Flag Ukraine Ukraine 40.866
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 44.399
Potro
Teams Men Final
Monday, 26 Jul 2021 06:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 43.140
2 Badge/Flag United States United States of America 42.099
3 Badge/Flag China China 43.966
4 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 43.632
5 Badge/Flag Switzerland Switzerland 41.099
6 Badge/Flag Ukraine Ukraine 39.999
7 Badge/Flag Germany Germany 39.200
8 Badge/Flag Japan Japan 43.566
Jump Men Men Classification Round
Salto - Subdivisión 1
Jump Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou
2 Badge/Flag China Chaopan Lin
3 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed
4 Badge/Flag China Ruoteng Xiao
5 Badge/Flag China Wei Sun
6 Badge/Flag China Jingyuan Zou
7 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
10 Badge/Flag Spain Néstor Abad
11 Badge/Flag Spain Joel Plata
12 Badge/Flag Spain Thierno Diallo
13 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo
14 Badge/Flag Czech Republic David Jessen
15 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov
16 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk
17 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun
18 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov
19 Badge/Flag Romania Marian Dragulescu 13.999
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.733
21 Badge/Flag Ukraine Igor Radivilov 14.074
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.783
23 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 14.133
24 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan
25 Badge/Flag Spain Rayderley Zapata
Salto - Subdivisión 2
Jump Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto
2 Badge/Flag Mexico Daniel Corral
3 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer
4 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston
5 Badge/Flag Nigeria Uche Eke
6 Badge/Flag United Kingdom James Hall
7 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser
8 Badge/Flag United Kingdom Max Whitlock
9 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya
10 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono
11 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger
12 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof
13 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard
14 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann
15 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
16 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior
17 Badge/Flag Brazil Diogo Soares
18 Badge/Flag Armenia Artur Davtyan 14.866
19 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.716
20 Badge/Flag Vietnam Thanh Tung le 13.483
21 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.866
22 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.700
23 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 14.000
24 Badge/Flag Hong Kong Wai hung Shek 14.274
25 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa
Salto - Subdivisión 3
Jump Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov
2 Badge/Flag United States Brody Malone
3 Badge/Flag United States Yul Moldauer
4 Badge/Flag United States Shane Wiskus
5 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu
6 Badge/Flag Germany Andreas Toba
7 Badge/Flag Germany Philipp Herder
8 Badge/Flag Germany Lukas Dauser
9 Badge/Flag Germany Nils Dunkel
10 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang
11 Badge/Flag United States Samuel Mikulak
12 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli
13 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung
14 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao
15 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee
16 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 14.333
17 Badge/Flag South Korea Jeahwan Shin 14.866
18 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 14.712
19 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang 14.366
20 Badge/Flag France Loris Frasca 13.433
21 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.466
22 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.766
23 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 13.666
24 Badge/Flag South Korea Junho Lee 14.333
25 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov
Final
Salto
Jump Men Final
Monday, 2 Aug 2021 05:51
Name Points
1 Badge/Flag South Korea Jeahwan Shin 14.783
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.783
3 Badge/Flag Armenia Artur Davtyan 14.733
4 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 14.716
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.716
6 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.449
7 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.066
8 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.683
9 Badge/Flag Hong Kong Wai hung Shek
10 Badge/Flag South Korea Hak Seon Yang
11 Badge/Flag Spain Nicolau Mir
Individual Men Men Classification Round
Table

Name

Points
1 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 88.531
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 87.897
3 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 87.732
4 Badge/Flag China Wei Sun 87.298
5 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 86.298
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 85.957
7 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 85.948
8 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 85.465
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 85.324
10 Badge/Flag China Chaopan Lin 85.098
11 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 84.906
12 Badge/Flag United Kingdom James Hall 84.431
13 Badge/Flag Brazil Caio Souza 84.298
14 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 82.831
15 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 82.731
16 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 82.565
17 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 82.498
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 82.299
19 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 81.898
20 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 81.631
21 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 81.581
22 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 81.564
23 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 81.332
24 Badge/Flag Spain Joel Plata 81.298
25 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 80.898
26 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 80.699
27 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 80.431
28 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 79.665
29 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 78.997
30 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 78.866
31 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 78.064
32 Badge/Flag Spain Néstor Abad 78.031
33 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 77.697
34 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 76.066
35 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 75.331
36 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 74.765
37 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 74.265
38 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 72.765
39 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 67.498
Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Japan HASHIMOTO Daiki 88.531
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nagornyy Nikita 87.897
3 Badge/Flag China XIAO Ruoteng 87.732
4 Badge/Flag China SUN Wei 87.298
5 Badge/Flag United Kingdom FRASER Joe 86.298
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee DALALOYAN Artur 85.957
7 Badge/Flag Japan KITAZONO Takeru 85.948
8 Badge/Flag Turkey ONDER Ahmet 85.665
9 Badge/Flag Japan KAYA Kazuma 85.465
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Belyavskiy David 85.324
11 Badge/Flag United States MALONE Brody 85.298
12 Badge/Flag China Lin Chaopan 85.098
13 Badge/Flag Japan TANIGAWA Wataru 84.906
14 Badge/Flag United States Mikulak Samuel 84.664
15 Badge/Flag Turkey ASIL Adem 84.524
16 Badge/Flag United Kingdom HALL James 84.431
17 Badge/Flag Chinese Taipei Lee Chih Kai 84.332
18 Badge/Flag Brazil SOUZA Caio 84.298
19 Badge/Flag United States MOLDAUER Yul 84.098
20 Badge/Flag Germany Dauser Lukas 83.731
21 Badge/Flag United States WISKUS Shane 83.365
22 Badge/Flag Chinese Taipei TANG Chia-Hung 82.932
23 Badge/Flag United Kingdom REGINI-MORAN Giarnni 82.831
24 Badge/Flag Ukraine PAKHNIUK Petro 82.731
25 Badge/Flag Kazakhstan KARIMI Milad 82.565
26 Badge/Flag Switzerland GISCHARD Benjamin 82.498
27 Badge/Flag Germany HERDER Philipp 82.432
28 Badge/Flag South Korea LEE Junho 82.398
29 Badge/Flag Russian Olympic Committee KARTSEV Aleksandr 82.299
30 Badge/Flag Germany Toba Andreas 82.166
31 Badge/Flag Switzerland Yusof Eddy 81.898
32 Badge/Flag Germany DUNKEL Nils 81.632
33 Badge/Flag Switzerland Baumann Christian 81.631
34 Badge/Flag Ukraine KOVTUN Illia 81.581
35 Badge/Flag Switzerland Braegger Pablo 81.564
36 Badge/Flag Brazil SOARES Diogo 81.332
37 Badge/Flag Spain PLATA Joel 81.298
38 Badge/Flag Italy Edalli Ludovico 81.231
39 Badge/Flag South Korea Kim Hansol 81.032
40 Badge/Flag Mexico CORRAL Daniel 80.898
41 Badge/Flag South Korea RYU Sunghyun 80.731
42 Badge/Flag Brazil Barretto Junior Francisco 80.699
43 Badge/Flag Ukraine YUDENKOV Yevgen 80.431
44 Badge/Flag France FRASCA Loris 80.332
45 Badge/Flag Azerbaiyán TIKHONOV Ivan 80.298
46 Badge/Flag Lithuania Tvorogal Robert 80.232
47 Badge/Flag Philippines YULO Carlos Edriel 79.931
48 Badge/Flag Spain MIR Nicolau 79.665
49 Badge/Flag Uzbekistán ABDURAKHIMOV Rasuljon 79.064
50 Badge/Flag Cyprus Georgiou Marios 78.997
51 Badge/Flag Egypt MOHAMED Omar 78.866
52 Badge/Flag New Zealand Koudinov Mikhail 78.064
53 Badge/Flag Spain Abad Nestor 78.031
54 Badge/Flag Chinese Taipei SHIAO Yu-Jan 77.799
55 Badge/Flag Canada COURNOYER Rene 77.697
56 Badge/Flag Spain DIALLO Thierno 76.066
57 Badge/Flag Czech Republic Jessen David 75.331
58 Badge/Flag Nigeria EKE Uche 74.765
59 Badge/Flag Bulgaria HUDDLESTON David 74.265
60 Badge/Flag Chinese Taipei HUNG Yuan-Hsi 74.098
61 Badge/Flag Sweden RUMBUTIS David 72.765
62 Badge/Flag Malaysia LOO Phay Xing 67.498
Suelo - Subdivisión 1
Individual Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.566
2 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 13.100
3 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 13.900
4 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 12.866
5 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 13.433
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 13.733
7 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 13.700
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 12.933
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 15.066
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.300
11 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.866
12 Badge/Flag China Chaopan Lin 13.966
13 Badge/Flag China Wei Sun 14.333
14 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.233
15 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 13.466
16 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.500
17 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 13.533
18 Badge/Flag Spain Néstor Abad 13.666
19 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 12.233
20 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 13.466
21 Badge/Flag China Jingyuan Zou
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
Salto - Subdivisión 1
Individual Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 14.100
2 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.666
3 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 13.866
4 Badge/Flag Spain Néstor Abad 13.000
5 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.966
6 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 12.833
7 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 12.466
8 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 12.333
9 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 13.766
10 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 14.100
11 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.816
12 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 13.500
13 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.800
14 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.700
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 14.533
16 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.658
17 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.900
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.700
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.300
20 Badge/Flag China Wei Sun 14.766
21 Badge/Flag China Jingyuan Zou
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
Barras paralelas - Subdivisión 1
Individual Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.966
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 15.325
3 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.733
4 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 15.400
5 Badge/Flag China Wei Sun 15.133
6 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.300
7 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 13.666
8 Badge/Flag Spain Néstor Abad 14.800
9 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 14.033
10 Badge/Flag Spain Joel Plata 14.633
11 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 14.000
12 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 14.433
13 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 10.200
14 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 13.633
15 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 15.333
16 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 14.700
17 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 14.266
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov 15.133
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 14.900
20 Badge/Flag China Jingyuan Zou 16.166
21 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 15.233
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin
Barra Horizontal - Subdivisión 1
Individual Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag China Jingyuan Zou
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
3 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 11.000
4 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 13.233
5 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 11.766
6 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.700
7 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.400
8 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 12.533
9 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 11.366
10 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 11.100
11 Badge/Flag Spain Néstor Abad 13.133
12 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 12.000
13 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.066
14 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.033
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.466
16 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.200
17 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.266
18 Badge/Flag China Wei Sun 14.000
19 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.033
20 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 14.333
21 Badge/Flag Spain Joel Plata 12.466
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin
Anillas - Subdivisión 1
Individual Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag China Chaopan Lin 13.433
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.333
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.000
4 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.200
5 Badge/Flag China Wei Sun 14.233
6 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 12.500
7 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 12.766
8 Badge/Flag Spain Néstor Abad 11.966
9 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.300
10 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 13.000
11 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 12.400
12 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 12.566
13 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 12.600
14 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 7.700
15 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.466
16 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 12.833
17 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 13.266
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 13.633
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.500
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin 14.800
21 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov
22 Badge/Flag China Jingyuan Zou
Potro - Subdivisión 1
Individual Men Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislav Poliashov 14.366
2 Badge/Flag Ukraine Yevgen Yudenkov 12.966
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee Aleksandr Kartsev 13.500
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee David Belyavskiy 14.733
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.366
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 13.800
7 Badge/Flag China Chaopan Lin 14.100
8 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.300
9 Badge/Flag China Wei Sun 14.833
10 Badge/Flag China Jingyuan Zou 14.600
11 Badge/Flag Egypt Omar Mohamed 13.000
12 Badge/Flag Cyprus Marios Georgiou 10.666
13 Badge/Flag Spain Thierno Diallo 12.900
14 Badge/Flag Spain Joel Plata 13.433
15 Badge/Flag Spain Néstor Abad 11.466
16 Badge/Flag Spain Nicolau Mir 12.600
17 Badge/Flag Czech Republic David Jessen 12.333
18 Badge/Flag New Zealand Mikhail Koudinov 12.466
19 Badge/Flag Malaysia Phay Xing Loo 12.266
20 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.666
21 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 12.866
22 Badge/Flag Russian Olympic Committee Denís Abliazin
Suelo - Subdivisión 2
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano 12.800
2 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.500
3 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 14.200
4 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.000
5 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 14.666
6 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.066
7 Badge/Flag United Kingdom James Hall 13.866
8 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.200
9 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 12.833
10 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 12.433
11 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 11.766
12 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.700
13 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.666
14 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 14.466
15 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 13.933
16 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.166
17 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.766
18 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 14.266
19 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 14.133
20 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 13.833
21 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.966
Salto - Subdivisión 2
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 14.166
2 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 13.566
3 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano 13.500
4 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.600
5 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.466
6 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 14.066
7 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 14.600
8 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 13.833
9 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.333
10 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 13.433
11 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 14.000
12 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 13.866
13 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.866
14 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 13.666
15 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.933
16 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 13.200
17 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.700
18 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.433
19 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 13.100
20 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 12.733
21 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 14.333
Barras paralelas - Subdivisión 2
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.900
2 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 14.000
3 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.333
4 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 14.933
5 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 12.233
6 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 13.166
7 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 12.333
8 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 14.033
9 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.900
10 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 15.241
11 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 15.300
12 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 15.100
13 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 11.733
14 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.400
15 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 15.066
16 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 15.200
17 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 14.700
18 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.800
19 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 15.400
20 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.533
21 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
Barra Horizontal - Subdivisión 2
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.766
2 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.366
3 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.100
4 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano 14.133
5 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.466
6 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.833
7 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.233
8 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 13.933
9 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.066
10 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 13.100
11 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.100
12 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 11.500
13 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 11.466
14 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 13.266
15 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 15.033
16 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.433
17 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 13.400
18 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.033
19 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.533
20 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 12.566
Anillas - Subdivisión 2
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 12.200
2 Badge/Flag United Kingdom James Hall 13.733
3 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.366
4 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 11.900
5 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 14.300
6 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 13.866
7 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.366
8 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 13.333
9 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 11.200
10 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.300
11 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.533
12 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.333
13 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 13.766
14 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 13.466
15 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 13.666
16 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.333
17 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.200
18 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.133
19 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 13.366
20 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.400
21 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
Potro - Subdivisión 2
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Giarnni Regini-moran 12.166
2 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 12.800
3 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.666
4 Badge/Flag Canada Rene Cournoyer 12.800
5 Badge/Flag Mexico Daniel Corral 13.266
6 Badge/Flag Nigeria Uche Eke 12.866
7 Badge/Flag Bulgaria David Huddleston 11.000
8 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.766
9 Badge/Flag Japan Kazuma Kaya 14.833
10 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 13.916
11 Badge/Flag Japan Wataru Tanigawa 13.833
12 Badge/Flag Sweden David Rumbutis 12.033
13 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 11.900
14 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.833
15 Badge/Flag Switzerland Pablo Braegger 13.566
16 Badge/Flag Switzerland Christian Baumann 12.700
17 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 12.466
18 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.100
19 Badge/Flag Brazil Francisco Barretto Junior 13.200
20 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.400
21 Badge/Flag Brazil Arthur Mariano
Suelo - Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.733
2 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 13.233
3 Badge/Flag Germany Andreas Toba 12.833
4 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.766
5 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.733
6 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 14.900
7 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 15.066
8 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.866
9 Badge/Flag United States Shane Wiskus 14.733
10 Badge/Flag United States Brody Malone 13.666
11 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 14.466
12 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 12.566
13 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 13.633
14 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.233
15 Badge/Flag France Loris Frasca 13.700
16 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.733
17 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 13.566
18 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.033
19 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.600
20 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 13.833
21 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.200
22 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.333
23 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 12.933
Salto - Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag France Loris Frasca 13.500
2 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 14.133
3 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 13.933
4 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.600
5 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.333
6 Badge/Flag Turkey Adem Asil 15.100
7 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.666
8 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 14.766
9 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 12.966
10 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 14.333
11 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.500
12 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.400
13 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 13.533
14 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.600
15 Badge/Flag Germany Philipp Herder 14.533
16 Badge/Flag Germany Andreas Toba 14.000
17 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 14.500
18 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 14.233
19 Badge/Flag South Korea Junho Lee 14.433
20 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.000
21 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.133
22 Badge/Flag United States Brody Malone 14.533
23 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 13.833
Barras paralelas - Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag United States Yul Moldauer 13.900
2 Badge/Flag South Korea Junho Lee 14.266
3 Badge/Flag United States Brody Malone 14.633
4 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 15.433
5 Badge/Flag France Loris Frasca 13.433
6 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 14.733
7 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 14.500
8 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 12.766
9 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.091
10 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.166
11 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 13.466
12 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 15.200
13 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 12.100
14 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.966
15 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.233
16 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 11.500
17 Badge/Flag Germany Andreas Toba 14.100
18 Badge/Flag Germany Philipp Herder 14.500
19 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 14.433
20 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 15.733
21 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 11.966
22 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 13.666
23 Badge/Flag United States Shane Wiskus 14.700
Barra Horizontal - Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 13.133
2 Badge/Flag Germany Andreas Toba 13.800
3 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.366
4 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.700
5 Badge/Flag United States Yul Moldauer 12.933
6 Badge/Flag United States Brody Malone 14.533
7 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 12.866
8 Badge/Flag France Loris Frasca 12.833
9 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 13.033
10 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 12.766
11 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.133
12 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.100
13 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.733
14 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 12.300
15 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 13.833
16 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 11.800
17 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 13.100
18 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.400
19 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 13.000
20 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.100
21 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 13.000
22 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.433
23 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 12.800
Anillas - Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.366
2 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 12.733
3 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.333
4 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 14.000
5 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 12.633
6 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 12.833
7 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 13.033
8 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.833
9 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.333
10 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 13.600
11 Badge/Flag Germany Andreas Toba 13.733
12 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.533
13 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 13.166
14 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.700
15 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 13.600
16 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.866
17 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.033
18 Badge/Flag United States Brody Malone 14.200
19 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.866
20 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 13.300
21 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 14.200
22 Badge/Flag France Loris Frasca 13.100
23 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.800
Potro - Subdivisión 3
Individual Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 06:30
Name Points
1 Badge/Flag Chinese Taipei Yuan-Hsi Hung 10.766
2 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 13.333
3 Badge/Flag Chinese Taipei Yu-Jan Shiao 12.900
4 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 15.266
5 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.233
6 Badge/Flag Germany Andreas Toba 13.700
7 Badge/Flag Germany Nils Dunkel 14.133
8 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.666
9 Badge/Flag South Korea Sunghyun Ryu 12.900
10 Badge/Flag South Korea Junho Lee 12.900
11 Badge/Flag South Korea Hansol Kim 11.833
12 Badge/Flag United States Yul Moldauer 14.233
13 Badge/Flag United States Shane Wiskus 13.366
14 Badge/Flag United States Brody Malone 13.733
15 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.900
16 Badge/Flag Lithuania Robert Tvorogal 12.100
17 Badge/Flag Azerbaiyán Ivan Tikhonov 13.366
18 Badge/Flag France Loris Frasca 13.766
19 Badge/Flag Uzbekistán Rasuljon Abdurakhimov 12.166
20 Badge/Flag Italy Ludovico Edalli 13.600
21 Badge/Flag Philippines Carlos Edriel Yulo 11.833
22 Badge/Flag Turkey Adem Asil 12.400
23 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.000
Final
Table

Name

Points
1 Badge/Flag Japan HASHIMOTO Daiki 88.465
2 Badge/Flag China XIAO Ruoteng 88.065
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nagornyy Nikita 88.031
4 Badge/Flag China SUN Wei 87.798
5 Badge/Flag Japan KITAZONO Takeru 86.698
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee DALALOYAN Artur 86.248
7 Badge/Flag Chinese Taipei TANG Chia-Hung 84.798
8 Badge/Flag United Kingdom HALL James 84.598
9 Badge/Flag United Kingdom FRASER Joe 84.499
10 Badge/Flag United States MALONE Brody 84.465
11 Badge/Flag Ukraine KOVTUN Illia 83.797
12 Badge/Flag United States Mikulak Samuel 83.164
13 Badge/Flag Switzerland GISCHARD Benjamin 82.732
14 Badge/Flag Kazakhstan KARIMI Milad 82.53
15 Badge/Flag Turkey ASIL Adem 82.499
16 Badge/Flag Switzerland Yusof Eddy 81.732
17 Badge/Flag Brazil SOUZA Caio 81.532
18 Badge/Flag Germany Dauser Lukas 81.29
19 Badge/Flag Ukraine PAKHNIUK Petro 81.265
20 Badge/Flag Brazil SOARES Diogo 81.198
21 Badge/Flag Chinese Taipei Lee Chih Kai 80.699
22 Badge/Flag South Korea LEE Junho 80.464
23 Badge/Flag Germany HERDER Philipp 78.565
24 Badge/Flag Turkey ONDER Ahmet DNF
Ejercicio de suelo
Individual Men Final
Wednesday, 28 Jul 2021 06:15
Name Points
1 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.566
2 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.400
3 Badge/Flag United States Brody Malone 14.300
4 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 12.933
5 Badge/Flag Turkey Adem Asil 14.300
6 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.466
7 Badge/Flag Brazil Caio Souza 12.933
8 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.533
9 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.366
10 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.900
11 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 15.033
12 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.100
13 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.966
14 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.800
15 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 14.133
16 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 14.133
17 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 14.300
18 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.133
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.050
20 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.833
21 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.433
22 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.700
23 Badge/Flag China Wei Sun 14.500
24 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder
Salto
Individual Men Final
Wednesday, 28 Jul 2021 06:15
Name Points
1 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.700
2 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.833
3 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 13.133
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.466
5 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.700
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.900
7 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 14.533
8 Badge/Flag Turkey Adem Asil 15.133
9 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.300
10 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.666
11 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 14.333
12 Badge/Flag United States Brody Malone 14.366
13 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 14.233
14 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 14.066
15 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 14.400
16 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.200
17 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.433
18 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.433
19 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.833
20 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 14.300
21 Badge/Flag Germany Philipp Herder 13.666
22 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.800
23 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.033
24 Badge/Flag China Wei Sun 14.900
Barras paralelas
Individual Men Final
Wednesday, 28 Jul 2021 06:15
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 14.533
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 15.400
3 Badge/Flag Germany Philipp Herder 14.000
4 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.700
5 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.700
6 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 14.666
7 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 15.400
8 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.500
9 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 13.900
10 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.966
11 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.266
12 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.800
13 Badge/Flag South Korea Junho Lee 14.166
14 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 15.066
15 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.433
16 Badge/Flag Turkey Adem Asil 12.600
17 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 14.966
18 Badge/Flag United States Brody Malone 13.466
19 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 15.300
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 15.033
21 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 15.133
22 Badge/Flag China Wei Sun 14.966
23 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 15.366
24 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder
Barra horizontal
Individual Men Final
Wednesday, 28 Jul 2021 06:15
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.366
2 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.066
3 Badge/Flag South Korea Junho Lee 12.300
4 Badge/Flag Germany Philipp Herder 12.833
5 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.333
6 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.466
7 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.766
8 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.200
9 Badge/Flag Brazil Caio Souza 13.266
10 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 12.600
11 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.333
12 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.033
13 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.766
14 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 12.033
15 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.400
16 Badge/Flag United Kingdom James Hall 14.000
17 Badge/Flag Turkey Adem Asil 13.600
18 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.633
19 Badge/Flag United States Brody Malone 14.400
20 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 14.933
21 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.133
22 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.400
23 Badge/Flag China Wei Sun 14.400
24 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder
Anillas
Individual Men Final
Wednesday, 28 Jul 2021 06:15
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.200
2 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.433
3 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.325
4 Badge/Flag Brazil Caio Souza 14.500
5 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 12.733
6 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 12.866
7 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.533
8 Badge/Flag United States Brody Malone 13.833
9 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 13.866
10 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 13.500
11 Badge/Flag United Kingdom James Hall 13.966
12 Badge/Flag Turkey Adem Asil 13.700
13 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.533
14 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.666
15 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 13.533
16 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 14.666
17 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 14.433
18 Badge/Flag China Wei Sun 14.066
19 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 13.233
20 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 13.133
21 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.300
22 Badge/Flag South Korea Junho Lee 13.466
23 Badge/Flag Germany Philipp Herder 12.833
24 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 14.100
Potro
Individual Men Final
Wednesday, 28 Jul 2021 06:15
Name Points
1 Badge/Flag Turkey Adem Asil 13.166
2 Badge/Flag Chinese Taipei Chih Kai Lee 12.666
3 Badge/Flag United States Brody Malone 14.100
4 Badge/Flag Turkey Ahmet Onder 12.900
5 Badge/Flag Japan Takeru Kitazono 14.500
6 Badge/Flag United Kingdom James Hall 13.433
7 Badge/Flag China Wei Sun 14.966
8 Badge/Flag China Ruoteng Xiao 14.700
9 Badge/Flag Russian Olympic Committee Nikita Nagornyy 14.266
10 Badge/Flag Japan Daiki Hashimoto 15.166
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artur Dalaloyan 13.900
12 Badge/Flag United Kingdom Joe Fraser 13.300
13 Badge/Flag Switzerland Benjamin Gischard 13.666
14 Badge/Flag Brazil Diogo Soares 12.833
15 Badge/Flag Ukraine Illia Kovtun 14.266
16 Badge/Flag Switzerland Eddy Yusof 13.866
17 Badge/Flag South Korea Junho Lee 12.766
18 Badge/Flag Germany Philipp Herder 12.100
19 Badge/Flag Kazakhstan Milad Karimi 13.266
20 Badge/Flag Ukraine Petro Pakhniuk 13.633
21 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Hung Tang 13.333
22 Badge/Flag Germany Lukas Dauser 13.566
23 Badge/Flag Brazil Caio Souza 12.133
24 Badge/Flag United States Samuel Mikulak 13.566
Floor exercise Women Women Classification Round
Suelo - Subdivisión 1
Floor exercise Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Cayman Islands Raegan Rutty 10.633
2 Badge/Flag Czech Republic Aneta Holasova 11.100
3 Badge/Flag Japan Hitomi Hatakeda 13.333
4 Badge/Flag Japan Aiko Sugihara 13.333
5 Badge/Flag Japan Mai Murakami 13.933
6 Badge/Flag Japan Yuna Hiraiwa 12.666
7 Badge/Flag India Pranati Nayak 10.633
8 Badge/Flag Azerbaiyán Marina Nekrasova 12.000
9 Badge/Flag Ukraine Diana Varinska 12.733
10 Badge/Flag Croatia Ana Derek 12.433
11 Badge/Flag Italy Martina Maggio 12.700
12 Badge/Flag Italy Asia D Amato 11.833
13 Badge/Flag Italy Vanessa Ferrari 14.166
14 Badge/Flag Italy Alice D Amato 13.033
15 Badge/Flag Japan Urara Ashikawa
16 Badge/Flag Argentina Abigail Magistrati 12.133
17 Badge/Flag Italy Lara Mori 13.400
18 Badge/Flag Singapore Sze En Tan 11.833
Suelo - Subdivisión 2
Floor exercise Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 22:55
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislava Urazova 13.633
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Viktoriia Listunova 14.000
3 Badge/Flag China Yufei Lu 12.666
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Angelina Melnikova 14.000
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee Liliia Akhaimova 13.633
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Elena Gerasimova 12.333
7 Badge/Flag South Africa Caitlin Rooskrantz 11.633
8 Badge/Flag Republic of Irland Megan Ryan 12.000
9 Badge/Flag Austria Elisa Haemmerle 12.000
10 Badge/Flag Sri Lanka Milka Gehani Elpitiya Badalge Dona 10.300
11 Badge/Flag South Africa Naveen Daries 11.766
12 Badge/Flag United Kingdom Amelie Morgan 12.466
13 Badge/Flag United Kingdom Alice Kinsella 12.766
14 Badge/Flag United Kingdom Jennifer Gadirova 13.800
15 Badge/Flag United Kingdom Jessica Gadirova 14.033
16 Badge/Flag China Xijing Tang 13.366
17 Badge/Flag China Jin Zhang 13.433
18 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anastasiia Iliankova
19 Badge/Flag China Yushan Ou
Suelo - Subdivisión 3
Floor exercise Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:10
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Sanne Wevers
2 Badge/Flag Poland Gabriela Sasnal 11.933
3 Badge/Flag United States Jordan Chiles 13.566
4 Badge/Flag United States Simone Biles 14.133
5 Badge/Flag United States Mykayla Skinner 13.566
6 Badge/Flag United States Jade Carey 14.100
7 Badge/Flag Australia Emily Whitehead 12.566
8 Badge/Flag Romania Maria Holbura 12.200
9 Badge/Flag Portugal Filipa Martins 12.666
10 Badge/Flag Slovakia Barbora Mokošová 12.833
11 Badge/Flag Australia Georgia Godwin 13.166
12 Badge/Flag Netherlands Vera van Pol 12.900
13 Badge/Flag Netherlands Lieke Wevers 12.866
14 Badge/Flag Netherlands Eythora Thorsdottir 13.133
15 Badge/Flag Chile Simona Castro 10.233
16 Badge/Flag Turkey Nazli Savranbasi 11.933
17 Badge/Flag Peru Ariana Orrego 12.066
18 Badge/Flag United States Grace Mc Callum 13.466
19 Badge/Flag United States Sunisa Lee 13.433
Suelo - Subdivisión 4
Floor exercise Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 04:05
Name Points
1 Badge/Flag Spain Laura Bechdeju 12.300
2 Badge/Flag Canada Brooklyn Moors 13.533
3 Badge/Flag Spain Alba Petisco 12.566
4 Badge/Flag Spain Roxana Popa 12.533
5 Badge/Flag France Carolann Heduit 12.900
6 Badge/Flag France Aline Friess 12.500
7 Badge/Flag France Melanie de Jesus dos Santos 13.166
8 Badge/Flag France Marine Boyer 12.733
9 Badge/Flag Costa Rica Luciana Alvarado 12.166
10 Badge/Flag Malaysia Farah Ann Abdul Hadi 12.233
11 Badge/Flag Israel Lihie Raz 12.400
12 Badge/Flag Switzerland Giulia Steingruber 13.300
13 Badge/Flag Canada Ava Stewart 12.600
14 Badge/Flag Canada Shallon Olsen 13.033
15 Badge/Flag Canada Elsabeth Black 12.266
16 Badge/Flag Spain Marina Gonzalez 12.866
Suelo - Subdivisión 5
Floor exercise Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 07:20
Name Points
1 Badge/Flag Belgium Maellyse Brassart 12.766
2 Badge/Flag South Korea Seojeong Yeo 12.566
3 Badge/Flag Belgium Nina Derwael 13.566
4 Badge/Flag Belgium Lisa Vaelen 12.766
5 Badge/Flag Egypt Zeina Ibrahim 11.700
6 Badge/Flag Brazil Flávia Saraiva 12.066
7 Badge/Flag Brazil Rebeca Andrade 14.066
8 Badge/Flag Belarus Hanna Traukova 10.833
9 Badge/Flag Egypt Mandy Mohamed 12.833
10 Badge/Flag Germany Elisabeth Seitz 12.933
11 Badge/Flag Germany Sarah Voss 12.600
12 Badge/Flag Germany Pauline Schaefer-Betz 12.733
13 Badge/Flag Germany Kim Bùi 13.200
14 Badge/Flag Mexico Alexa Moreno 12.333
15 Badge/Flag Hungary Zsófia Kovács 12.666
16 Badge/Flag South Korea Yunseo Lee 12.966
17 Badge/Flag Belgium Jutta Verkest 12.933
Final
Suelo
Floor exercise Women Final
Monday, 2 Aug 2021 04:57
Name Points
1 Badge/Flag United States Jade Carey 14.366
2 Badge/Flag Italy Vanessa Ferrari 14.200
3 Badge/Flag Japan Mai Murakami 14.166
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Angelina Melnikova 14.166
5 Badge/Flag Brazil Rebeca Andrade 14.033
6 Badge/Flag United Kingdom Jessica Gadirova 14.000
7 Badge/Flag United Kingdom Jennifer Gadirova 13.233
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Viktoriia Listunova 12.400
9 Badge/Flag Belgium Nina Derwael
10 Badge/Flag Canada Brooklyn Moors
Teams Women Women Classification Round
Table

Name

Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 171.269
2 Badge/Flag United States United States of America 170.562
3 Badge/Flag China China 166.863
4 Badge/Flag France France 164.561
5 Badge/Flag Belgium Belgium 163.895
6 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 163.396
7 Badge/Flag Italy Italy 163.330
8 Badge/Flag Japan Japan 162.662
9 Badge/Flag Germany Germany 161.162
10 Badge/Flag Canada Canada 160.964
11 Badge/Flag Netherlands Netherlands 160.263
12 Badge/Flag Spain Spain 157.128
Suelo - Subdivisión 1
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 40.599
2 Badge/Flag Italy Italy 39.899
Salto - Subdivisión 1
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 42.432
2 Badge/Flag Italy Italy 42.766
Barras asimétricas - Subdivisión 1
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 39.632
2 Badge/Flag Italy Italy 41.866
Barra de equilibrio - Subdivisión 1
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Japan Japan 39.999
2 Badge/Flag Italy Italy 38.799
Suelo - Subdivisión 2
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 22:55
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 41.633
2 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 40.599
3 Badge/Flag China China 39.465
Salto - Subdivisión 2
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 22:55
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 43.832
2 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 43.199
3 Badge/Flag China China 42.366
Barras asimétricas - Subdivisión 2
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 22:55
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 44.565
2 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 40.699
3 Badge/Flag China China 42.633
Barra de equilibrio - Subdivisión 2
Teams Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 22:55
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 41.599
2 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 39.199
3 Badge/Flag China China 42.399
Suelo - Subdivisión 3
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:10
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Netherlands 38.899
2 Badge/Flag United States United States of America 41.165
Salto - Subdivisión 3
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:10
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Netherlands 42.133
2 Badge/Flag United States United States of America 44.199
Barras asimétricas - Subdivisión 3
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:10
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Netherlands 39.666
2 Badge/Flag United States United States of America 43.866
Barra de equilibrio - Subdivisión 3
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 02:10
Name Points
1 Badge/Flag Netherlands Netherlands 39.565
2 Badge/Flag United States United States of America 41.332
Suelo - Subdivisión 4
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 04:05
Name Points
1 Badge/Flag France France 38.799
2 Badge/Flag Canada Canada 39.166
3 Badge/Flag Spain Spain 37.965
Salto - Subdivisión 4
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 04:05
Name Points
1 Badge/Flag France France 43.665
2 Badge/Flag Canada Canada 43.632
3 Badge/Flag Spain Spain 41.299
Barras asimétricas - Subdivisión 4
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 04:05
Name Points
1 Badge/Flag France France 42.198
2 Badge/Flag Canada Canada 38.700
3 Badge/Flag Spain Spain 39.966
Barra de equilibrio - Subdivisión 4
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 04:05
Name Points
1 Badge/Flag France France 39.899
2 Badge/Flag Canada Canada 39.466
3 Badge/Flag Spain Spain 37.898
Suelo - Subdivisión 5
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 07:20
Name Points
1 Badge/Flag Germany Germany 38.866
2 Badge/Flag Belgium Belgium 39.265
Salto - Subdivisión 5
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 07:20
Name Points
1 Badge/Flag Germany Germany 41.699
2 Badge/Flag Belgium Belgium 41.066
Barras asimétricas - Subdivisión 5
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 07:20
Name Points
1 Badge/Flag Germany Germany 42.632
2 Badge/Flag Belgium Belgium 43.099
Barra de equilibrio - Subdivisión 5
Teams Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 07:20
Name Points
1 Badge/Flag Germany Germany 37.965
2 Badge/Flag Belgium Belgium 40.465
Final
Table

Name

Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 169.528
2 Badge/Flag United States United States of America 166.096
3 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 164.096
4 Badge/Flag Italy Italy 163.638
5 Badge/Flag Japan Japan 163.28
6 Badge/Flag France France 163.264
7 Badge/Flag China China 161.196
8 Badge/Flag Belgium Belgium 159.695
Teams Women Final
Tuesday, 27 Jul 2021 06:45
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 169.528
2 Badge/Flag United States United States of America 166.096
3 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 164.096
4 Badge/Flag Italy Italy 163.638
5 Badge/Flag Japan Japan 163.28
6 Badge/Flag France France 163.264
7 Badge/Flag China China 161.196
8 Badge/Flag Belgium Belgium 159.695
Ejercicio de suelo
Teams Women Final
Tuesday, 27 Jul 2021 06:45
Name Points
1 Badge/Flag Italy Italy 40.366
2 Badge/Flag Japan Japan 40.066
3 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 40.333
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 41.498
5 Badge/Flag China China 39.165
6 Badge/Flag France France 39.800
7 Badge/Flag United States United States of America 38.866
8 Badge/Flag Belgium Belgium 39.332
Salto
Teams Women Final
Tuesday, 27 Jul 2021 06:45
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 43.799
2 Badge/Flag United States United States of America 42.732
3 Badge/Flag Japan Japan 42.349
4 Badge/Flag China China 39.366
5 Badge/Flag Belgium Belgium 41.732
6 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 43.132
7 Badge/Flag France France 43.600
8 Badge/Flag Italy Italy 42.665
Barras asimétricas
Teams Women Final
Tuesday, 27 Jul 2021 06:45
Name Points
1 Badge/Flag China China 41.066
2 Badge/Flag France France 41.399
3 Badge/Flag United States United States of America 43.266
4 Badge/Flag Belgium Belgium 41.632
5 Badge/Flag Italy Italy 41.499
6 Badge/Flag Japan Japan 40.133
7 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 41.765
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 44.699
Barra de equilibrio
Teams Women Final
Tuesday, 27 Jul 2021 06:45
Name Points
1 Badge/Flag Belgium Belgium 36.999
2 Badge/Flag United Kingdom United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 38.866
3 Badge/Flag France France 38.465
4 Badge/Flag Italy Italy 39.108
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee ROC 39.532
6 Badge/Flag United States United States of America 41.232
7 Badge/Flag Japan Japan 40.732
8 Badge/Flag China China 41.599
Uneven bars Women Women Classification Round
Barras asimétricas - Subdivisión 1
Uneven bars Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine Diana Varinska 11.633
2 Badge/Flag Chinese Taipei Hua-Tien Ting 12.233
3 Badge/Flag Japan Yuna Hiraiwa 11.700
4 Badge/Flag Azerbaiyán Marina Nekrasova 10.833
5 Badge/Flag Italy Martina Maggio 13.700
6 Badge/Flag Italy Alice D Amato 14.233
7 Badge/Flag Italy Asia D Amato 13.933
8 Badge/Flag Cayman Islands Raegan Rutty 8.566
9 Badge/Flag Czech Republic Aneta Holasova 11.533
10 Badge/Flag Argentina Abigail Magistrati 11.533
11 Badge/Flag India Pranati Nayak 9.033
12 Badge/Flag Japan Aiko Sugihara 13.366
13 Badge/Flag Japan Mai Murakami 12.133
14 Badge/Flag Japan Hitomi Hatakeda 14.133
15 Badge/Flag Italy Vanessa Ferrari
16 Badge/Flag Japan Urara Ashikawa
Barras asimétricas - Subdivisión 2
Uneven bars Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 22:55
Name Points
1 Badge/Flag United Kingdom Jessica Gadirova 13.800
2 Badge/Flag Republic of Irland Megan Ryan 11.533
3 Badge/Flag United Kingdom Amelie Morgan 13.833
4 Badge/Flag United Kingdom Jennifer Gadirova 13.066
5 Badge/Flag China Jin Zhang 13.100
6 Badge/Flag China Xijing Tang 14.433
7 Badge/Flag China Yufei Lu 14.700
8 Badge/Flag China Yushan Ou 13.500
9 Badge/Flag China Yilin Fan 14.600
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Viktoriia Listunova 14.766
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Angelina Melnikova 14.933
12 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladislava Urazova 14.866
13 Badge/Flag Russian Olympic Committee Liliia Akhaimova 12.900
14 Badge/Flag Russian Olympic Committee Elena Gerasimova 13.233
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anastasiia Iliankova 14.966
16