Shooting
Pick up Competition, Modality and Stage
10m air rifle Women Women Classification Round
10m air rifle Women Classification Round
Friday, 23 Jul 2021 19:30
Name Points
1 Badge/Flag Norway Jeanette Hegg Duestad 632.9 Q
2 Badge/Flag South Korea Heemoon Park 631.7 Q
3 Badge/Flag United States Mary Carolynn Tucker 631.4 Q
4 Badge/Flag South Korea Eunji Kwon 630.9 Q
5 Badge/Flag France Oceanne Marianne Muller 630.7 Q
6 Badge/Flag China Qian Yang 628.7 Q
7 Badge/Flag Switzerland Nina Christen 628.5 Q
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anastasiia Galashina 628.5 Q
9 Badge/Flag Romania Laura-Georgeta Ilie 628.0
10 Badge/Flag Italy Sofia Ceccarello 627.3
11 Badge/Flag Slovenia Ziva Dvorsak 627.2
12 Badge/Flag United Kingdom Seonaid McIntosh 627.2
13 Badge/Flag Russian Olympic Committee Yulia Karimova 627.1
14 Badge/Flag United States Alison Marie Weisz 626.9
15 Badge/Flag Poland Aneta Stankiewicz 626.8
16 Badge/Flag India Elavenil Valarivan 626.5
17 Badge/Flag Germany Jolyn Beer 625.8
18 Badge/Flag China Luyao Wang 625.6
19 Badge/Flag Norway Jenny Stene 625.5
20 Badge/Flag Hungary Eszter Meszaros 625.3
21 Badge/Flag Singapore Qian Xiu Adele Tan 625.3
22 Badge/Flag Denmark Rikke Maeng Ibsen 625.0
23 Badge/Flag Iran Fatemeh Karamzadeh 624.9
24 Badge/Flag Belarus Maria Martynova 624.3
25 Badge/Flag Mongolia Yesugen Oyunbat 624.0
26 Badge/Flag Chinese Taipei Ying-Shin Lin 623.4
27 Badge/Flag Belgium Jessie Kaps 623.4
28 Badge/Flag Denmark Anna Nielsen 623.3
29 Badge/Flag Serbia Andrea Arsovic 623.3
30 Badge/Flag Iran Armina Sadeghian 622.6
31 Badge/Flag Croatia Snjezana Pejcic 622.6
32 Badge/Flag Japan Haruka Nakaguchi 622.2
33 Badge/Flag Uzbekistán Mukhtasar Tokhirova 622.2
34 Badge/Flag Japan Shiori Hirata 622.1
35 Badge/Flag Indonesia Vidya Rafika Rahmata Toyyiba 622.0
36 Badge/Flag India Apurvi Chandela 621.9
37 Badge/Flag Cuba Eglys Yahima de la Cruz 620.5
38 Badge/Flag Egypt Alzahraa Shaban 620.0
39 Badge/Flag Argeria Houda Chaabi 619.5
40 Badge/Flag Argentina Fernanda Russo 618.9
41 Badge/Flag Czech Republic Nikola Mazurova 618.4
42 Badge/Flag Australia Elise Collier 618.2
43 Badge/Flag Bhutan Lenchu Kunzang 618.1
44 Badge/Flag Serbia Sanja Vukasinovic 617.8
45 Badge/Flag Australia Katarina Rose Kowplos 617.2
46 Badge/Flag Nepal Kalpana Pariyar 616.8
47 Badge/Flag Bosnia Tatjana Djekanovic 613.2
48 Badge/Flag Kyrgyzstan Kanykei Kubanychbekova 612.8
49 Badge/Flag Sri Lanka Tehani Egodawela 611.5
50 605.9
Final
10m air rifle Women Final
Friday, 23 Jul 2021 21:45
Name Points
1 Badge/Flag China Qian Yang 251.8
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Anastasiia Galashina 251.1
3 Badge/Flag Switzerland Nina Christen 230.6
4 Badge/Flag Norway Jeanette Hegg Duestad 209.3
5 Badge/Flag France Oceanne Marianne Muller 187.7
6 Badge/Flag United States Mary Carolynn Tucker 166.0
7 Badge/Flag South Korea Eunji Kwon 145.4
8 Badge/Flag South Korea Heemoon Park 119.1
10m air pistol Men Men Classification Round
10m air pistol Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 00:00
Name Points
1 Badge/Flag India Chaudhary Saurabh 586 Q
2 Badge/Flag China Bowen Zhang 586 Q
3 Badge/Flag Germany Christian Reitz 584 Q
4 Badge/Flag Ukraine Pavlo Korostylov 581 Q
5 Badge/Flag Iran Javad Foroughi 580 Q
6 Badge/Flag South Korea Mose Kim 579 Q
7 Badge/Flag China Wei Pang 578 Q
8 Badge/Flag Serbia Damir Mikec 578 Q
9 Badge/Flag Pakistan Gulfam Joseph 578
10 Badge/Flag United States James Hall 577
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Artem Chernousov 577
12 Badge/Flag Mongolia Davaakhuu Enkhtaivan 577
13 Badge/Flag United States Nickolaus Mowrer 576
14 Badge/Flag Myanmar Ye Tun Naung 576
15 Badge/Flag South Korea Jongoh Jin 576
16 Badge/Flag Japan Kojiro Horimizu 576
17 Badge/Flag India Abhishek Verma 575
18 Badge/Flag Ukraine Oleh Omelchuk 575
19 Badge/Flag Cuba Jorge Grau Potrille 574
20 Badge/Flag Azerbaiyán Ruslan Lunev 574
21 Badge/Flag Macedonia Borjan Brankovski 573
22 Badge/Flag Vietnam Xuan Vinh Hoang 573
23 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vadim Mukhametyanov 573
24 Badge/Flag Turkey Yusuf Dikec 572
25 Badge/Flag Turkey Ismail Keles 572
26 Badge/Flag Italy Paolo Monna 570
27 Badge/Flag Slovakia Juraj Tuzinsky 570
28 Badge/Flag Iceland Asgeir Sigurgeirsson 570
29 Badge/Flag Peru Marko Carrillo 569
30 Badge/Flag Australia Daniel Repacholi 568
31 Badge/Flag Egypt Samy Abdel Razek 567
32 Badge/Flag Brazil Felipe Almeida Wu 566
33 Badge/Flag Estonia Peeter Olesk 564
34 Badge/Flag Tunissia Ala Alothmani 563
35 Badge/Flag Aruba Philip Elhage 556
36 Badge/Flag Nicaragua Edwin Orlando Barberena Mercado 554
Final
10m air pistol Men Final
Saturday, 24 Jul 2021 02:30
Name Points
1 Badge/Flag Iran Javad Foroughi 244.8
2 Badge/Flag Serbia Damir Mikec 237.9
3 Badge/Flag China Wei Pang 217.6
4 Badge/Flag Ukraine Pavlo Korostylov 198.9
5 Badge/Flag Germany Christian Reitz 176.6
6 Badge/Flag China Bowen Zhang 158.2
7 Badge/Flag India Chaudhary Saurabh 137.4
8 Badge/Flag South Korea Mose Kim 115.8
10m air pistol Women Women Classification Round
10m air pistol Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag China Ranxin Jiang 587 Q
2 Badge/Flag Greece Anna Korakaki 585 Q
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vitalina Batsarashkina 582 Q
4 Badge/Flag China Yuemei Lin 579 Q
5 Badge/Flag France Mathilde Lamolle 578 Q
6 Badge/Flag Bulgaria Antoaneta Kostadinova 578 Q
7 Badge/Flag Ukraine Olena Kostevych 577 Q
8 Badge/Flag France Celine Goberville 577 Q
9 Badge/Flag Mongolia Anudari Tsolmonbaatar 576
10 Badge/Flag Iran Haniyeh Rostamiyan 576
11 Badge/Flag Belarus Viktoria Chaika 576
12 Badge/Flag India Manu Bhaker 575
13 Badge/Flag India Yashaswini Singh Deswal 574
14 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Ying Wu 573
15 Badge/Flag Austria Sylvia Steiner 573
16 Badge/Flag South Korea Gaeun Choo 573
17 Badge/Flag Serbia Zorana Arunovic 573
18 Badge/Flag Armenia Elmira Karapetyan 573
19 Badge/Flag Latvia Agate Rasmane 573
20 Badge/Flag Germany Carina Wimmer 571
21 Badge/Flag Poland Klaudia Bres 571
22 Badge/Flag Thailand Tanyaporn Prucksakorn 570
23 Badge/Flag Japan Satoko Yamada 570
24 Badge/Flag South Korea Bomi Kim 570
25 Badge/Flag Tunissia Olfa Charni 570
26 Badge/Flag Malta Eleanor Bezzina 570
27 Badge/Flag Australia Elena Galiabovitch 569
28 Badge/Flag Switzerland Heidi Diethelm Gerber 569
29 Badge/Flag Germany Monika Karsch 568
30 Badge/Flag Mongolia Gundegmaa Otryad 568
31 Badge/Flag Georgia Nino Salukvadze 567
32 Badge/Flag Cuba Laina Perez 567
33 Badge/Flag Serbia Jasmina Milovanovic 566
34 Badge/Flag Hungary Veronika Major 566
35 Badge/Flag Russian Olympic Committee Margarita Chernousova 565
36 Badge/Flag Ecuador Andrea Perez Pena 565
37 Badge/Flag Albania Manuela Delilaj 565
38 Badge/Flag United States Alexis Lagan 560
39 Badge/Flag Thailand Naphaswan Yangpaiboon 560
40 Badge/Flag Egypt Radwa Abdel Latif 560
41 Badge/Flag Egypt Hala Elgohari 560
42 Badge/Flag Chinese Taipei Chia chen Tien 559
43 Badge/Flag Bulgaria Maria Grozdeva 559
44 Badge/Flag Jordan Asma Abu Rabee 559
45 Badge/Flag Ecuador Diana Durango flores 559
46 Badge/Flag Australia Dina Aspandiyarova 558
47 Badge/Flag Canada Lynda Kiejko 558
48 Badge/Flag Moldova Anna Dulce 557
49 Badge/Flag United States Sandra Uptagrafft 557
50 Badge/Flag Japan Chizuru Sasaki 556
51 Badge/Flag Iraq Fatimah Abbas Waheeb Al-Kaabi 556
52 Badge/Flag Yemen Yasameen Al-Raimi 551
53 Badge/Flag Montenegro Jelena Pantovic 534
Final
10m air pistol Women Final
Saturday, 24 Jul 2021 22:15
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vitalina Batsarashkina 240.3
2 Badge/Flag Bulgaria Antoaneta Kostadinova 239.4
3 Badge/Flag China Ranxin Jiang 218.0
4 Badge/Flag Ukraine Olena Kostevych 197.6
5 Badge/Flag China Yuemei Lin 176.6
6 Badge/Flag Greece Anna Korakaki 157.4
7 Badge/Flag France Mathilde Lamolle 134.6
8 Badge/Flag France Celine Goberville 114.9
Skeet Women Women Classification Round
Dia 1
Skeet Women Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag Italy Diana Bacosi 75
2 Badge/Flag China Meng Wei 75
3 Badge/Flag United States Austen Jewell Smith 73
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Natalia Vinogradova 73
5 Badge/Flag Thailand Isarapa Imprasertsuk 72
6 Badge/Flag France Lucie Anastassiou 72
7 Badge/Flag United States Amber English 72
8 Badge/Flag Germany Nadine Messerschmidt 72
9 Badge/Flag Slovakia Danka Bartekova 71
10 Badge/Flag Czech Republic Barbora Sumova 71
11 Badge/Flag Ukraine Iryna Malovichko 71
12 Badge/Flag Cyprus Andri Eleftheriou 71
13 Badge/Flag Thailand Sutiya Jiewchaloemmit 70
14 Badge/Flag Mexico Gabriela Rodriguez 70
15 Badge/Flag China Donglian Zhang 70
16 Badge/Flag Argentina Melisa Gil 70
17 Badge/Flag Poland Aleksandra Jarmolinska 69
18 Badge/Flag Morocco Ibtissam Marirhi 69
19 Badge/Flag Kazakhstan Assem Orynbay 69
20 Badge/Flag Russian Olympic Committee Zilia Batyrshina 68
21 Badge/Flag Japan Naoko Ishihara 68
22 Badge/Flag Kazakhstan Zoya Kravchenko 68
23 Badge/Flag Australia Laura Coles 68
24 Badge/Flag Italy Chiara Cainero 67
25 Badge/Flag Senegal Chiara Costa 67
26 Badge/Flag Bahrain Maryam Hassani 66
27 Badge/Flag Chile Francisca Crovetto Chadid 66
28 Badge/Flag New Zealand Chloe Tipple 62
29 Badge/Flag United Kingdom Amber Hill
Dia 2
Skeet Women Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag China Meng Wei 124 Q
2 Badge/Flag Italy Diana Bacosi 123 Q
3 Badge/Flag United States Amber English 121 Q
4 Badge/Flag Thailand Isarapa Imprasertsuk 120 Q
5 Badge/Flag Germany Nadine Messerschmidt 120 Q
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Natalia Vinogradova 120 Q
7 Badge/Flag Cyprus Andri Eleftheriou 119
8 Badge/Flag Ukraine Iryna Malovichko 119
9 Badge/Flag France Lucie Anastassiou 119
10 Badge/Flag United States Austen Jewell Smith 119
11 Badge/Flag Thailand Sutiya Jiewchaloemmit 118
12 Badge/Flag Mexico Gabriela Rodriguez 118
13 Badge/Flag Slovakia Danka Bartekova 118
14 Badge/Flag Czech Republic Barbora Sumova 118
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Zilia Batyrshina 117
16 Badge/Flag Morocco Ibtissam Marirhi 117
17 Badge/Flag China Donglian Zhang 116
18 Badge/Flag Argentina Melisa Gil 115
19 Badge/Flag Poland Aleksandra Jarmolinska 114
20 Badge/Flag Italy Chiara Cainero 114
21 Badge/Flag Japan Naoko Ishihara 114
22 Badge/Flag Kazakhstan Zoya Kravchenko 113
23 Badge/Flag Chile Francisca Crovetto Chadid 112
24 Badge/Flag Bahrain Maryam Hassani 112
25 Badge/Flag Australia Laura Coles 112
26 Badge/Flag Kazakhstan Assem Orynbay 111
27 Badge/Flag New Zealand Chloe Tipple 108
28 Badge/Flag Senegal Chiara Costa 108
29 Badge/Flag United Kingdom Amber Hill
Final
Skeet Women Final
Monday, 26 Jul 2021 01:50
Name Points
1 Badge/Flag United States Amber English 56
2 Badge/Flag Italy Diana Bacosi 55
3 Badge/Flag China Meng Wei 46
4 Badge/Flag Thailand Isarapa Imprasertsuk 36
5 Badge/Flag Germany Nadine Messerschmidt 26
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Natalia Vinogradova 17
Skeet Men Men Classification Round
Dia 1
Skeet Men Classification Round
Saturday, 24 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag France Eric Delaunay 75
2 Badge/Flag United States Vincent Hancock 75
3 Badge/Flag Italy Tammaro Cassandro 74
4 Badge/Flag Czech Republic Jakub Tomecek 74
5 Badge/Flag Norway Erik Watndal 74
6 Badge/Flag Independent Olympic Participant Abdullah Alrashidi 74
7 Badge/Flag Finland Eetu Kallioinen 74
8 Badge/Flag Peru Nicolas Pacheco Espinosa 73
9 Badge/Flag Argentina Federico Gil 73
10 Badge/Flag South Korea Jongjun Lee 73
11 Badge/Flag India Angad Vir Singh Bajwa 73
12 Badge/Flag Cyprus Dimitris Konstantinou 73
13 Badge/Flag Egypt Azmy Mehelba 73
14 Badge/Flag Cyprus Georgios Achilleos 73
15 Badge/Flag Australia Paul Adams 73
16 Badge/Flag France Emmanuel Petit 72
17 Badge/Flag Italy Gabriele Rossetti 72
18 Badge/Flag Sweden Stefan Nilsson 72
19 Badge/Flag Denmark Jesper Hansen 72
20 Badge/Flag Finland Lari Pesonen 71
21 Badge/Flag Kuwait Mansour Al Rashedi 71
22 Badge/Flag Saudi Arabia Saeid Almutairi 71
23 Badge/Flag United States Phillip russell Jungman 71
24 Badge/Flag Azerbaiyán Emin Jafarov 71
25 Badge/Flag India Mairaj Ahmad Khan 71
26 Badge/Flag Greece Nikolaos Mavrommatis 70
27 Badge/Flag United Arab Emirates Saif Bin Futais 70
28 Badge/Flag Japan Hiroyuki Ikawa 69
29 Badge/Flag Egypt Mostafa Hamdy 67
30 Badge/Flag Guatemala Juan Ramon Schaeffer 65
Dia 2
Skeet Men Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 21:00
Name Points
1 Badge/Flag France Eric Delaunay 124 Q
2 Badge/Flag Italy Tammaro Cassandro 124 Q
3 Badge/Flag Finland Eetu Kallioinen 123 Q
4 Badge/Flag United States Vincent Hancock 122 Q
5 Badge/Flag Independent Olympic Participant Abdullah Alrashidi 122 Q
6 Badge/Flag Denmark Jesper Hansen 122 Q
7 Badge/Flag Czech Republic Jakub Tomecek 122
8 Badge/Flag Peru Nicolas Pacheco Espinosa 122
9 Badge/Flag Cyprus Georgios Achilleos 122
10 Badge/Flag Italy Gabriele Rossetti 121
11 Badge/Flag France Emmanuel Petit 121
12 Badge/Flag Cyprus Dimitris Konstantinou 121
13 Badge/Flag South Korea Jongjun Lee 121
14 Badge/Flag Norway Erik Watndal 121
15 Badge/Flag United States Phillip russell Jungman 120
16 Badge/Flag Kuwait Mansour Al Rashedi 120
17 Badge/Flag Argentina Federico Gil 120
18 Badge/Flag India Angad Vir Singh Bajwa 120
19 Badge/Flag Egypt Azmy Mehelba 120
20 Badge/Flag Greece Nikolaos Mavrommatis 119
21 Badge/Flag Australia Paul Adams 119
22 Badge/Flag Saudi Arabia Saeid Almutairi 119
23 Badge/Flag Sweden Stefan Nilsson 119
24 Badge/Flag United Arab Emirates Saif Bin Futais 117
25 Badge/Flag India Mairaj Ahmad Khan 117
26 Badge/Flag Azerbaiyán Emin Jafarov 116
27 Badge/Flag Japan Hiroyuki Ikawa 114
28 Badge/Flag Finland Lari Pesonen 114
29 Badge/Flag Egypt Mostafa Hamdy 112
30 Badge/Flag Guatemala Juan Ramon Schaeffer 107
Final
Skeet Men Final
Monday, 26 Jul 2021 02:50
Name Points
1 Badge/Flag United States Vincent Hancock 59
2 Badge/Flag Denmark Jesper Hansen 55
3 Badge/Flag Independent Olympic Participant Abdullah Alrashidi 46
4 Badge/Flag Finland Eetu Kallioinen 36
5 Badge/Flag France Eric Delaunay 25
6 Badge/Flag Italy Tammaro Cassandro 16
10m air rifle Men Men Classification Round
10m air rifle Men Classification Round
Sunday, 25 Jul 2021 00:00
Name Points
1 Badge/Flag China Haoran Yang 632.7 Q
2 Badge/Flag United States Lucas Kozeniesky 631.5 Q
3 Badge/Flag United States William Shaner 630.8 Q
4 Badge/Flag Slovakia Patrik Jany 630.5 Q
5 Badge/Flag Turkey Omer Akgun 629.8 Q
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladimir Maslennikov 629.8 Q
7 Badge/Flag Hungary Istvan Peni 629.4 Q
8 Badge/Flag China Lihao Sheng 629.2 Q
9 Badge/Flag Iran Mahyar Sedaghat 629.1
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Kamenskiy 628.7
11 Badge/Flag Norway Henrik Larsen 627.4
12 Badge/Flag South Korea Taeyun Nam 627.2
13 Badge/Flag Austria Martin Strempfl 627.0
14 Badge/Flag Czech Republic Jiri Privratsky 626.8
15 Badge/Flag Belarus Yury Shcherbatsevich 626.6
16 Badge/Flag Croatia Petar Gorsa 626.5
17 Badge/Flag Chinese Taipei Shao-Chuan Lu 626.3
18 Badge/Flag Mexico Edson Ismael Ramirez Ramos 625.9
19 Badge/Flag Czech Republic David Hrckulak 625.7
20 Badge/Flag Japan Naoya Okada 625.7
21 Badge/Flag Australia Alex Chresten Hoberg 625.6
22 Badge/Flag Norway Jon-Hermann Hegg 625.5
23 Badge/Flag Poland Tomasz Bartnik 625.4
24 Badge/Flag South Korea Sangdo Kim 625.1
25 Badge/Flag Croatia Miran Maricic 625.0
26 Badge/Flag India Deepak Kumar 624.7
27 Badge/Flag Israel Sergey Richter 624.5
28 Badge/Flag Lithuania Karolis Girulis 624.3
29 Badge/Flag Ukraine Serhiy Kulish 623.5
30 Badge/Flag Australia Dane Sampson 623.5
31 Badge/Flag Serbia Milenko Sebic 623.2
32 Badge/Flag India Divyansh Singh Panwar 622.8
33 Badge/Flag Argentina Alexis exequiel Eberhardt 622.6
34 Badge/Flag Italy Lorenzo Bacci 622.2
35 Badge/Flag Italy Marco Suppini 622.1
36 Badge/Flag Kazakhstan Yuriy Yurkov 621.9
37 Badge/Flag Japan Takayuki Matsumoto 621.7
38 Badge/Flag Serbia Milutin Stefanovic 621.3
39 Badge/Flag Hungary Zalan Pekler 621.1
40 Badge/Flag Ukraine Oleh Tsarkov 621.0
41 Badge/Flag Bangladesh Abdullah Hel Baki 619.8
42 Badge/Flag Egypt Osama Elsaeid 618.8
43 Badge/Flag Venezuela Julio Cesar Iemma Hernandez 618.3
44 Badge/Flag Philippines Jayson Valdez 612.6
45 Badge/Flag Egypt Youssef Helmy Makkar 612.0
46 Badge/Flag Kosovo Drilon Ibrahimi 608.8
47 Badge/Flag Afghanistan Mahdi Shojaei 601.4
Final
10m air rifle Men Final
Sunday, 25 Jul 2021 02:30
Name Points
1 Badge/Flag United States William Shaner 251.6
2 Badge/Flag China Lihao Sheng 250.9
3 Badge/Flag China Haoran Yang 229.4
4 Badge/Flag Turkey Omer Akgun 207.3
5 Badge/Flag Hungary Istvan Peni 186.5
6 Badge/Flag United States Lucas Kozeniesky 165.0
7 Badge/Flag Slovakia Patrik Jany 143.7
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vladimir Maslennikov 123.0
10m pistol teams Mixed Mixed Classification Round
Fase 1
10m pistol teams Mixed Classification Round
Monday, 26 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag India M. Bhaker/M. Saurabh 582 Q
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee V. Batsarashkina/V. Chernousov 581 Q
3 Badge/Flag China R. Jiang/R. Pang 581 Q
4 Badge/Flag Ukraine O. Kostevych/O. Omelchuk 580 Q
5 Badge/Flag Serbia Z. Arunovic/Z. Mikec 577 Q
6 Badge/Flag Australia D. Aspandiyarova/D. Repacholi 576 Q
7 Badge/Flag China Q. Wang/Q. He 576 Q
8 Badge/Flag Iran H. Rostamiyan/H. Foroughi 575 Q
9 Badge/Flag South Korea G. Choo/G. Jin 575
10 Badge/Flag United States S. Uptagrafft/S. Hall 573
11 Badge/Flag South Korea B. Kim/B. Kim 573
12 Badge/Flag Germany C. Wimmer/C. Reitz 571
13 Badge/Flag Mongolia A. Tsolmonbaatar/A. Enkhtaivan 571
14 Badge/Flag Cuba L. Perez/L. Grau Potrille 568
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee M. Chernousova/M. Aristarkhov 566
16 Badge/Flag United States A. Lagan/A. Mowrer 565
17 Badge/Flag India Y. Deswal/Y. Verma 564
18 Badge/Flag Egypt R. Abdel Latif/R. Abdel Razek 563
19 Badge/Flag Tunissia O. Charni/O. Alothmani 561
20 Badge/Flag Japan S. Yamada/S. Horimizu 559
Fase 2
10m pistol teams Mixed Classification Round
Monday, 26 Jul 2021 20:45
Name Points
1 Badge/Flag China R. Jiang/R. Pang 387 Q
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee V. Batsarashkina/V. Chernousov 386 Q
3 Badge/Flag Ukraine O. Kostevych/O. Omelchuk 386 Q
4 Badge/Flag Serbia Z. Arunovic/Z. Mikec 384 Q
5 Badge/Flag Iran H. Rostamiyan/H. Foroughi 382
6 Badge/Flag China Q. Wang/Q. He 380
7 Badge/Flag India M. Bhaker/M. Saurabh 380
8 Badge/Flag Australia D. Aspandiyarova/D. Repacholi 380
Final
R. Jiang/R. Pang - V. Batsarashkina/V. Chernousov
10m pistol teams Mixed Final
Monday, 26 Jul 2021 22:37
Name Points
1 Badge/Flag China R. Jiang/R. Pang 16
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee V. Batsarashkina/V. Chernousov 14
O. Kostevych/O. Omelchuk - Z. Arunovic/Z. Mikec
10m pistol teams Mixed Final
Monday, 26 Jul 2021 22:37
Name Points
1 Badge/Flag Ukraine O. Kostevych/O. Omelchuk 16
2 Badge/Flag Serbia Z. Arunovic/Z. Mikec 12
10m air pistol teams Mixed Mixed Classification Round
Fase 1
10m air pistol teams Mixed Classification Round
Tuesday, 27 Jul 2021 00:15
Name Points
1 Badge/Flag China Q. Yang/Q. Yang 633.2
2 Badge/Flag Poland A. Stankiewicz/A. Bartnik 630.8
3 Badge/Flag South Korea E. Kwon/E. Nam 630.5
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee A. Galashina/A. Maslennikov 629.8
5 Badge/Flag United States A. Weisz/A. Shaner 629.7
6 Badge/Flag Russian Olympic Committee Y. Karimova/Y. Kamenskiy 628.9
7 Badge/Flag United States M. Tucker/M. Kozeniesky 628.0
8 Badge/Flag Hungary E. Meszaros/E. Peni 627.9
9 Badge/Flag Norway J. Stene/J. Hegg 626.8
10 Badge/Flag Norway J. Duestad/J. Larsen 626.8
11 Badge/Flag China Y. Zhang/Y. Sheng 626.7
12 Badge/Flag India E. Valarivan/E. Panwar 626.5
13 Badge/Flag Japan H. Nakaguchi/H. Okada 625.6
14 Badge/Flag Chinese Taipei Y. Lin/Y. Lu 625.4
15 Badge/Flag Iran N. Khedmati/N. Sedaghat 624.9
16 Badge/Flag Serbia A. Arsovic/A. Stefanovic 624.5
17 Badge/Flag Croatia S. Pejcic/S. Gorsa 624.2
18 Badge/Flag India A. Moudgil/A. Kumar 623.8
19 Badge/Flag Australia E. Collier/E. Hoberg 623.6
20 Badge/Flag South Korea H. Park/H. Kim 623.3
21 Badge/Flag Denmark A. Nielsen/A. Olsen 623.1
22 Badge/Flag Australia K. Kowplos/K. Sampson 623.1
23 Badge/Flag Belarus M. Martynova/M. Shcherbatsevich 622.6
24 Badge/Flag Italy S. Ceccarello/S. Suppini 622.1
25 Badge/Flag Czech Republic N. Mazurova/N. Hrckulak 620.6
26 Badge/Flag Japan S. Hirata/S. Matsumoto 620.3
27 Badge/Flag Argentina F. Russo/F. Eberhardt 618.2
28 Badge/Flag Egypt A. Shaban/A. Elsaeid 617.5
29 Badge/Flag Serbia S. Vukasinovic/S. Sebic 612.4
Fase 2
10m air pistol teams Mixed Classification Round
Tuesday, 27 Jul 2021 01:00
Name Points
1 Badge/Flag China Q. Yang/Q. Yang 419.7
2 Badge/Flag United States M. Tucker/M. Kozeniesky 418.0
3 Badge/Flag South Korea E. Kwon/E. Nam 417.5
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Y. Karimova/Y. Kamenskiy 417.1
5 Badge/Flag Russian Olympic Committee A. Galashina/A. Maslennikov 417.0
6 Badge/Flag United States A. Weisz/A. Shaner 416.8
7 Badge/Flag Hungary E. Meszaros/E. Peni 414.6
8 Badge/Flag Poland A. Stankiewicz/A. Bartnik 414.0
Final
Q. Yang/Q. Yang - M. Tucker/M. Kozeniesky
10m air pistol teams Mixed Final
Tuesday, 27 Jul 2021 02:52
Name Points
1 Badge/Flag China Q. Yang/Q. Yang 17
2 Badge/Flag United States M. Tucker/M. Kozeniesky 13
Y. Karimova/Y. Kamenskiy - E. Kwon/E. Nam
10m air pistol teams Mixed Final
Tuesday, 27 Jul 2021 02:52
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Y. Karimova/Y. Kamenskiy 17
2 Badge/Flag South Korea E. Kwon/E. Nam 9
Trap Women Women Classification Round
Dia 1
Trap Women Classification Round
Tuesday, 27 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag Slovakia Zuzana Rehak Stefecekova 75
2 Badge/Flag Italy Silvana Stanco 74
3 Badge/Flag San Marino Alessandra Perilli 74
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Subbotina 73
5 Badge/Flag Australia Laetisha Scanlan 73
6 Badge/Flag Australia Penny Smith 72
7 Badge/Flag Italy Jessica Rossi 72
8 Badge/Flag France Carole Cormenier 72
9 Badge/Flag United States Kayle Browning 71
10 Badge/Flag United Kingdom Kirsty Hegarty 71
11 Badge/Flag United States Madelynn Ann Bernau 71
12 Badge/Flag Mexico Alejandra Ramirez Caballero 70
13 Badge/Flag Russian Olympic Committee Daria Semianova 70
14 Badge/Flag Finland Satu Makela-Nummela 70
15 Badge/Flag China Weiyun Deng 69
16 Badge/Flag Bulgaria Selin Ali 69
17 Badge/Flag China Xiaojing Wang 69
18 Badge/Flag New Zealand Natalie Rooney 69
19 Badge/Flag Poland Sandra Bernal 69
20 Badge/Flag Spain Fatima Galvez 68
21 Badge/Flag Egypt Maggy Ashmawy 67
22 Badge/Flag Guatemala Ana Waleska Soto Abril 67
23 Badge/Flag Lebanon Ray Bassil 67
24 Badge/Flag Japan Yukie Nakayama 67
25 Badge/Flag France Melanie Couzy 66
26 Badge/Flag Guatemala Adriana Ruano Oliva 66
Dia 2
Trap Women Classification Round
Wednesday, 28 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag Slovakia Zuzana Rehak Stefecekova 125 Q
2 Badge/Flag San Marino Alessandra Perilli 122 Q
3 Badge/Flag Italy Silvana Stanco 121 Q
4 Badge/Flag Australia Laetisha Scanlan 121 Q
5 Badge/Flag Australia Penny Smith 120 Q
6 Badge/Flag United States Kayle Browning 120 Q
7 Badge/Flag United States Madelynn Ann Bernau 119
8 Badge/Flag Italy Jessica Rossi 119
9 Badge/Flag Poland Sandra Bernal 118
10 Badge/Flag New Zealand Natalie Rooney 117
11 Badge/Flag China Xiaojing Wang 117
12 Badge/Flag France Carole Cormenier 117
13 Badge/Flag Mexico Alejandra Ramirez Caballero 116
14 Badge/Flag Spain Fatima Galvez 116
15 Badge/Flag Russian Olympic Committee Daria Semianova 116
16 Badge/Flag United Kingdom Kirsty Hegarty 116
17 Badge/Flag Russian Olympic Committee Ekaterina Subbotina 116
18 Badge/Flag China Weiyun Deng 115
19 Badge/Flag Japan Yukie Nakayama 115
20 Badge/Flag Bulgaria Selin Ali 115
21 Badge/Flag Lebanon Ray Bassil 114
22 Badge/Flag Egypt Maggy Ashmawy 113
23 Badge/Flag Guatemala Ana Waleska Soto Abril 113
24 Badge/Flag Finland Satu Makela-Nummela 113
25 Badge/Flag France Melanie Couzy 110
26 Badge/Flag Guatemala Adriana Ruano Oliva 110
Final
Trap Women Final
Thursday, 29 Jul 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag Slovakia Zuzana Rehak Stefecekova 43
2 Badge/Flag United States Kayle Browning 42
3 Badge/Flag San Marino Alessandra Perilli 29
4 Badge/Flag Australia Laetisha Scanlan 26
5 Badge/Flag Italy Silvana Stanco 22
6 Badge/Flag Australia Penny Smith 13
Trap Men Men Classification Round
Dia 1
Trap Men Classification Round
Tuesday, 27 Jul 2021 20:50
Name Points
1 Badge/Flag Independent Olympic Participant Abdulrahman Al Faihan 74
2 Badge/Flag Thailand Savate Sresthaporn 74
3 Badge/Flag Italy Mauro de Filippis 74
4 Badge/Flag Czech Republic Jiri Liptak 74
5 Badge/Flag San Marino Gian Marco Berti 74
6 Badge/Flag Spain Alberto Fernandez 73
7 Badge/Flag Germany Andreas Loew 73
8 Badge/Flag United Kingdom Matthew John Coward Holley 73
9 Badge/Flag Egypt Abdel Aziz Mehelba 73
10 Badge/Flag Croatia Josip Glasnovic 73
11 Badge/Flag China Haicheng Yu 73
12 Badge/Flag Slovakia Erik Varga 73
13 Badge/Flag Czech Republic David Kostelecky 73
14 Badge/Flag Russian Olympic Committee Alexey Alipov 73
15 Badge/Flag Australia James Willett 72
16 Badge/Flag Qatar Mohammed Al rumaihi 72
17 Badge/Flag Portugal Joao Azevedo 72
18 Badge/Flag Kuwait Talal Alrashidi 72
19 Badge/Flag Mexico Jorge Martin Orozco Diaz 72
20 Badge/Flag United States Brian Burrows 72
21 Badge/Flag Chinese Taipei Kun-Pi Yang 72
22 Badge/Flag Egypt Ahmed Zaher 71
23 Badge/Flag Peru Alessandro de souza ferreira 71
24 Badge/Flag Australia Thomas Derek Grice 71
25 Badge/Flag Republic of Irland Derek Burnett 70
26 Badge/Flag Cyprus Andreas Makri 70
27 Badge/Flag United States Derrick Scott Mein 70
28 Badge/Flag United Kingdom Aaron Heading 69
29 Badge/Flag Japan Shigetaka Oyama 69
Dia 2
Trap Men Classification Round
Wednesday, 28 Jul 2021 20:50
Name Points
1 Badge/Flag Czech Republic Jiri Liptak 124
2 Badge/Flag United Kingdom Matthew John Coward Holley 123
3 Badge/Flag Independent Olympic Participant Abdulrahman Al Faihan 123
4 Badge/Flag Czech Republic David Kostelecky 123
5 Badge/Flag China Haicheng Yu 123
6 Badge/Flag Mexico Jorge Martin Orozco Diaz 122
7 Badge/Flag Kuwait Talal Alrashidi 122
8 Badge/Flag Russian Olympic Committee Alexey Alipov 122
9 Badge/Flag Spain Alberto Fernandez 122
10 Badge/Flag Italy Mauro de Filippis 122
11 Badge/Flag Slovakia Erik Varga 122
12 Badge/Flag United States Brian Burrows 121
13 Badge/Flag Qatar Mohammed Al rumaihi 121
14 Badge/Flag Chinese Taipei Kun-Pi Yang 121
15 Badge/Flag Germany Andreas Loew 121
16 Badge/Flag Egypt Abdel Aziz Mehelba 121
17 Badge/Flag Thailand Savate Sresthaporn 121
18 Badge/Flag San Marino Gian Marco Berti 121
19 Badge/Flag Egypt Ahmed Zaher 120
20 Badge/Flag Portugal Joao Azevedo 120
21 Badge/Flag Australia James Willett 120
22 Badge/Flag Croatia Josip Glasnovic 120
23 Badge/Flag United Kingdom Aaron Heading 119
24 Badge/Flag United States Derrick Scott Mein 119
25 Badge/Flag Australia Thomas Derek Grice 119
26 Badge/Flag Republic of Irland Derek Burnett 118
27 Badge/Flag Peru Alessandro de souza ferreira 118
28 Badge/Flag Cyprus Andreas Makri 117
29 Badge/Flag Japan Shigetaka Oyama 115
Final
Trap Men Final
Thursday, 29 Jul 2021 02:30
Name Points
1 Badge/Flag Czech Republic Jiri Liptak 43
2 Badge/Flag Czech Republic David Kostelecky 43
3 Badge/Flag United Kingdom Matthew John Coward Holley 33
4 Badge/Flag Mexico Jorge Martin Orozco Diaz 28
5 Badge/Flag China Haicheng Yu 24
6 Badge/Flag Independent Olympic Participant Abdulrahman Al Faihan 18
25m pistol Women Women Classification Round
25m pistol Women Classification Round
Wednesday, 28 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag Serbia Zorana Arunovic 296
2 Badge/Flag Greece Anna Korakaki 294
3 Badge/Flag Bulgaria Antoaneta Kostadinova 293
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vitalina Batsarashkina 292
5 Badge/Flag India Manu Bhaker 292
6 Badge/Flag Ukraine Olena Kostevych 292
7 Badge/Flag Georgia Nino Salukvadze 291
8 Badge/Flag Belarus Viktoria Chaika 291
9 Badge/Flag South Korea Minjung Kim 291
10 Badge/Flag Chinese Taipei Chia chen Tien 291
11 Badge/Flag China Jiaruixuan Xiao 291
12 Badge/Flag Ecuador Andrea Perez Pena 291
13 Badge/Flag Thailand Tanyaporn Prucksakorn 290
14 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Ying Wu 289
15 Badge/Flag Cuba Laina Perez 289
16 Badge/Flag Iran Haniyeh Rostamiyan 289
17 Badge/Flag Malta Eleanor Bezzina 289
18 Badge/Flag South Korea Junghye Kwak 288
19 Badge/Flag Switzerland Heidi Diethelm Gerber 288
20 Badge/Flag France Mathilde Lamolle 288
21 Badge/Flag United States Alexis Lagan 288
22 Badge/Flag Bulgaria Maria Grozdeva 288
23 Badge/Flag Germany Monika Karsch 288
24 Badge/Flag United States Sandra Uptagrafft 288
25 Badge/Flag India Rahi Sarnobat 287
26 Badge/Flag France Celine Goberville 287
27 Badge/Flag China Yaxuan Xiong 287
28 Badge/Flag Latvia Agate Rasmane 287
29 Badge/Flag Mongolia Anudari Tsolmonbaatar 287
30 Badge/Flag Thailand Naphaswan Yangpaiboon 287
31 Badge/Flag Australia Elena Galiabovitch 287
32 Badge/Flag Germany Doreen Vennekamp 287
33 Badge/Flag Serbia Jasmina Milovanovic 287
34 Badge/Flag Russian Olympic Committee Margarita Chernousova 286
35 Badge/Flag Poland Klaudia Bres 285
36 Badge/Flag Austria Sylvia Steiner 284
37 Badge/Flag Tunissia Olfa Charni 284
38 Badge/Flag Mongolia Gundegmaa Otryad 283
39 Badge/Flag Ecuador Diana Durango flores 283
40 Badge/Flag Japan Chizuru Sasaki 282
41 Badge/Flag Canada Lynda Kiejko 281
42 Badge/Flag Hungary Veronika Major 281
43 Badge/Flag Albania Manuela Delilaj 280
44 Badge/Flag Japan Satoko Yamada 279
25m pistol Women Classification Round
Thursday, 29 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag Bulgaria Antoaneta Kostadinova 590 Q
2 Badge/Flag China Jiaruixuan Xiao 587 Q
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vitalina Batsarashkina 586 Q
4 Badge/Flag Germany Doreen Vennekamp 586 Q
5 Badge/Flag Chinese Taipei Chia chen Tien 584 Q
6 Badge/Flag Greece Anna Korakaki 584 Q
7 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Ying Wu 584 Q
8 Badge/Flag South Korea Minjung Kim 584 Q
9 Badge/Flag Serbia Zorana Arunovic 584
10 Badge/Flag Thailand Tanyaporn Prucksakorn 583
11 Badge/Flag Australia Elena Galiabovitch 583
12 Badge/Flag France Mathilde Lamolle 582
13 Badge/Flag Ecuador Andrea Perez Pena 582
14 Badge/Flag Cuba Laina Perez 582
15 Badge/Flag India Manu Bhaker 582
16 Badge/Flag China Yaxuan Xiong 580
17 Badge/Flag Thailand Naphaswan Yangpaiboon 580
18 Badge/Flag United States Alexis Lagan 580
19 Badge/Flag Russian Olympic Committee Margarita Chernousova 580
20 Badge/Flag Germany Monika Karsch 580
21 Badge/Flag South Korea Junghye Kwak 579
22 Badge/Flag Switzerland Heidi Diethelm Gerber 579
23 Badge/Flag Ukraine Olena Kostevych 579
24 Badge/Flag Poland Klaudia Bres 578
25 Badge/Flag Georgia Nino Salukvadze 578
26 Badge/Flag Mongolia Gundegmaa Otryad 578
27 Badge/Flag Bulgaria Maria Grozdeva 578
28 Badge/Flag Iran Haniyeh Rostamiyan 577
29 Badge/Flag Austria Sylvia Steiner 577
30 Badge/Flag Serbia Jasmina Milovanovic 575
31 Badge/Flag France Celine Goberville 574
32 Badge/Flag India Rahi Sarnobat 573
33 Badge/Flag United States Sandra Uptagrafft 573
34 Badge/Flag Mongolia Anudari Tsolmonbaatar 572
35 Badge/Flag Hungary Veronika Major 572
36 Badge/Flag Belarus Viktoria Chaika 571
37 Badge/Flag Latvia Agate Rasmane 569
38 Badge/Flag Ecuador Diana Durango flores 569
39 Badge/Flag Tunissia Olfa Charni 569
40 Badge/Flag Japan Chizuru Sasaki 567
41 Badge/Flag Malta Eleanor Bezzina 565
42 Badge/Flag Canada Lynda Kiejko 564
43 Badge/Flag Japan Satoko Yamada 563
44 Badge/Flag Albania Manuela Delilaj 556
Final
25m pistol Women Final
Friday, 30 Jul 2021 01:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Vitalina Batsarashkina 38
2 Badge/Flag South Korea Minjung Kim 38
3 Badge/Flag China Jiaruixuan Xiao 29
4 Badge/Flag Bulgaria Antoaneta Kostadinova 28
5 Badge/Flag Chinese Taipei Chia-Ying Wu 23
6 Badge/Flag Greece Anna Korakaki 18
7 Badge/Flag Germany Doreen Vennekamp 14
8 Badge/Flag Chinese Taipei Chia chen Tien 10
50m rifle 3 positions Women Women Classification Round
50m rifle 3 positions Women Classification Round
Friday, 30 Jul 2021 23:00
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Yulia Zykova 1182 Q
2 Badge/Flag United States Sagen Maddalena 1178 Q
3 Badge/Flag Germany Jolyn Beer 1178 Q
4 Badge/Flag Russian Olympic Committee Yulia Karimova 1177 Q
5 Badge/Flag Serbia Andrea Arsovic 1175 Q
6 Badge/Flag Switzerland Nina Christen 1174 Q
7 Badge/Flag Slovenia Ziva Dvorsak 1173 Q
8 Badge/Flag Norway Jeanette Hegg Duestad 1171 Q
9 Badge/Flag China Mengyao Shi 1171
10 Badge/Flag Croatia Snjezana Pejcic 1169
11 Badge/Flag Japan Shiori Hirata 1169
12 Badge/Flag Norway Jenny Stene 1168
13 Badge/Flag United States Mary Carolynn Tucker 1167
14 Badge/Flag United Kingdom Seonaid McIntosh 1167
15 Badge/Flag India Anjum Moudgil 1167
16 Badge/Flag Poland Aneta Stankiewicz 1167
17 Badge/Flag Belarus Maria Martynova 1166
18 Badge/Flag Iran Najmeh Khedmati 1165
19 Badge/Flag China Dongqi Chen 1165
20 Badge/Flag South Korea Sanghee Bae 1164
21 Badge/Flag Italy Sofia Ceccarello 1163
22 Badge/Flag Iran Fatemeh Karamzadeh 1163
23 Badge/Flag Cuba Eglys Yahima de la Cruz 1163
24 Badge/Flag Czech Republic Nikola Mazurova 1161
25 Badge/Flag Serbia Sanja Vukasinovic 1161
26 Badge/Flag Hungary Eszter Meszaros 1161
27 Badge/Flag Mongolia Yesugen Oyunbat 1158
28 Badge/Flag Puerto Rico Yarimar Mercado Martinez 1157
29 Badge/Flag Denmark Rikke Maeng Ibsen 1157
30 Badge/Flag Uzbekistán Mukhtasar Tokhirova 1155
31 Badge/Flag France Oceanne Marianne Muller 1155
32 Badge/Flag South Korea Eunyoung Cho 1155
33 Badge/Flag India Tejaswini Sawant 1154
34 Badge/Flag Malaysia Nur Suryani Mohamed Taibi 1142
35 Badge/Flag Egypt Alzahraa Shaban 1138
36 Badge/Flag Australia Katarina Rose Kowplos 1137
37 Badge/Flag Indonesia Vidya Rafika Rahmata Toyyiba 1137
Final
50m rifle 3 positions Women Final
Saturday, 31 Jul 2021 03:00
Name Points
1 Badge/Flag Switzerland Nina Christen 463.9
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Yulia Zykova 461.9
3 Badge/Flag Russian Olympic Committee Yulia Karimova 450.3
4 Badge/Flag Norway Jeanette Hegg Duestad 439.9
5 Badge/Flag United States Sagen Maddalena 427.8
6 Badge/Flag Germany Jolyn Beer 417.8
7 Badge/Flag Slovenia Ziva Dvorsak 406.2
8 Badge/Flag Serbia Andrea Arsovic 402.4
Trap Mixed Team Mixed Mixed Classification Round
Trap Mixed Team Mixed Classification Round
Friday, 30 Jul 2021 20:00
Name Points
1 Badge/Flag Spain F. Galvez/F. Fernandez 148
2 Badge/Flag San Marino A. Perilli/A. Berti 148
3 Badge/Flag Slovakia Z. Rehak Stefecekova/Z. Varga 146
4 Badge/Flag United States M. Bernau/M. Burrows 146
5 Badge/Flag Japan Y. Nakayama/Y. Oyama 145
6 Badge/Flag Australia P. Smith/P. Grice 145
7 Badge/Flag Australia L. Scanlan/L. Willett 145
8 Badge/Flag Slovakia J. Spotakova/J. Kovacocy 144
9 Badge/Flag China X. Wang/X. Yu 144
10 Badge/Flag United Kingdom K. Hegarty/K. Coward Holley 143
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee D. Semianova/D. Alipov 142
12 Badge/Flag Italy J. Rossi/J. de Filippis 141
13 Badge/Flag United States K. Browning/K. Mein 140
14 Badge/Flag Russian Olympic Committee E. Subbotina/E. Kabatskiy 139
15 Badge/Flag Mexico A. Ramirez Caballero/A. Orozco Diaz 138
16 Badge/Flag Egypt M. Ashmawy/M. Mehelba 138
Final
F. Galvez/F. Fernandez - A. Perilli/A. Berti
Trap Mixed Team Mixed Final
Saturday, 31 Jul 2021 01:05
Name Points
1 Badge/Flag Spain F. Galvez/F. Fernandez 41
2 Badge/Flag San Marino A. Perilli/A. Berti 40
M. Bernau/M. Burrows - Z. Rehak Stefecekova/Z. Varga
Trap Mixed Team Mixed Final
Saturday, 31 Jul 2021 01:05
Name Points
1 Badge/Flag United States M. Bernau/M. Burrows 42
2 Badge/Flag Slovakia Z. Rehak Stefecekova/Z. Varga 42
25m rapid fire pistol Men Men Classification Round
Fase 1
25m rapid fire pistol Men Classification Round
Saturday, 31 Jul 2021 19:30
Name Points
1 Badge/Flag France Clement Bessaguet 297
2 Badge/Flag France Jean Quiquampoix 297
3 Badge/Flag Germany Christian Reitz 296
4 Badge/Flag South Korea Daeyoon Han 295
5 Badge/Flag China Junmin Lin 294
6 Badge/Flag Pakistan Ghulam Mustafa Bashir 293
7 Badge/Flag China Yuehong Li 292
8 Badge/Flag Cuba Leuris Pupo 290
9 Badge/Flag Japan Dai Yoshioka 290
10 Badge/Flag Russian Olympic Committee Leonid Ekimov 289
11 Badge/Flag Italy Tommaso Chelli 288
12 Badge/Flag Peru Marko Carrillo 288
13 Badge/Flag Cuba Jorge Alvarez 287
14 Badge/Flag Thailand Isaranuudom Phurihiranphat 286
15 Badge/Flag Ukraine Pavlo Korostylov 286
16 Badge/Flag Pakistan Muhammad Khalil Akhtar 286
17 Badge/Flag Germany Oliver Geis 285
18 Badge/Flag Italy Riccardo Mazzetti 285
19 Badge/Flag Australia Sergei Evglevski 285
20 Badge/Flag Estonia Peeter Olesk 284
21 Badge/Flag United States Henry Turner Leverett 284
22 Badge/Flag Mongolia Davaakhuu Enkhtaivan 283
23 Badge/Flag Azerbaiyán Ruslan Lunev 281
24 Badge/Flag Turkey Ozgur Varlik 281
25 Badge/Flag United States Jack Hobson Leverett Iii 276
26 Badge/Flag Colombia Bernardo Tobar Prado 274
27 Badge/Flag South Korea Jong-Ho Song
Fase 2
25m rapid fire pistol Men Classification Round
Sunday, 1 Aug 2021 19:30
Name Points
1 Badge/Flag Germany Christian Reitz 587 Q
2 Badge/Flag France Jean Quiquampoix 586 Q
3 Badge/Flag South Korea Daeyoon Han 585 Q
4 Badge/Flag China Junmin Lin 584 Q
5 Badge/Flag Cuba Leuris Pupo 583 Q
6 Badge/Flag China Yuehong Li 582 Q
7 Badge/Flag France Clement Bessaguet 582
8 Badge/Flag Japan Dai Yoshioka 582
9 Badge/Flag Ukraine Pavlo Korostylov 580
10 Badge/Flag Pakistan Ghulam Mustafa Bashir 579
11 Badge/Flag Russian Olympic Committee Leonid Ekimov 578
12 Badge/Flag Cuba Jorge Alvarez 578
13 Badge/Flag Germany Oliver Geis 577
14 Badge/Flag Italy Tommaso Chelli 577
15 Badge/Flag Pakistan Muhammad Khalil Akhtar 572
16 Badge/Flag Italy Riccardo Mazzetti 572
17 Badge/Flag Australia Sergei Evglevski 572
18 Badge/Flag Peru Marko Carrillo 572
19 Badge/Flag Estonia Peeter Olesk 572
20 Badge/Flag Thailand Isaranuudom Phurihiranphat 570
21 Badge/Flag Azerbaiyán Ruslan Lunev 567
22 Badge/Flag United States Henry Turner Leverett 566
23 Badge/Flag Mongolia Davaakhuu Enkhtaivan 565
24 Badge/Flag Turkey Ozgur Varlik 555
25 Badge/Flag United States Jack Hobson Leverett Iii 552
26 Badge/Flag Colombia Bernardo Tobar Prado 546
Final
25m rapid fire pistol Men Final
Monday, 2 Aug 2021 01:30
Name Points
1 Badge/Flag France Jean Quiquampoix 34
2 Badge/Flag Cuba Leuris Pupo 29
3 Badge/Flag China Yuehong Li 26
4 Badge/Flag South Korea Daeyoon Han 22
5 Badge/Flag Germany Christian Reitz 18
6 Badge/Flag China Junmin Lin 12
50m rifle 3 positions Men Men Classification Round
50m rifle 3 positions Men Classification Round
Sunday, 1 Aug 2021 22:30
Name Points
1 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Kamenskiy 1183 Q
2 Badge/Flag China Changhong Zhang 1183 Q
3 Badge/Flag Norway Jon-Hermann Hegg 1181 Q
4 Badge/Flag Serbia Milenko Sebic 1180 Q
5 Badge/Flag Croatia Miran Maricic 1178 Q
6 Badge/Flag Ukraine Serhiy Kulish 1178 Q
7 Badge/Flag Croatia Petar Gorsa 1176 Q
8 Badge/Flag Belarus Yury Shcherbatsevich 1176 Q
9 Badge/Flag Norway Henrik Larsen 1175
10 Badge/Flag Hungary Istvan Peni 1173
11 Badge/Flag China Zhonghao Zhao 1173
12 Badge/Flag United States Patrick Sunderman 1172
13 Badge/Flag Slovakia Patrik Jany 1172
14 Badge/Flag Kazakhstan Yuriy Yurkov 1172
15 Badge/Flag Poland Tomasz Bartnik 1171
16 Badge/Flag Czech Republic Jiri Privratsky 1169
17 Badge/Flag Czech Republic Petr Nymbursky 1169
18 Badge/Flag Hungary Zalan Pekler 1169
19 Badge/Flag Italy Marco de Nicolo 1168
20 Badge/Flag Iran Mahyar Sedaghat 1168
21 Badge/Flag India Aishwary Pratap Sing Tomar 1167
22 Badge/Flag Ukraine Oleh Tsarkov 1166
23 Badge/Flag Serbia Milutin Stefanovic 1164
24 Badge/Flag South Korea Sangdo Kim 1164
25 Badge/Flag Lithuania Karolis Girulis 1163
26 Badge/Flag United States Nickolaus Mowrer 1162
27 Badge/Flag Australia Dane Sampson 1162
28 Badge/Flag Denmark Steffen Olsen 1160
29 Badge/Flag Australia Jack Rossiter 1160
30 Badge/Flag Italy Lorenzo Bacci 1159
31 Badge/Flag Japan Naoya Okada 1158
32 Badge/Flag India Sanjeev Rajput 1157
33 Badge/Flag Mexico Jose Luis Sanchez 1154
34 Badge/Flag Argentina Alexis exequiel Eberhardt 1152
35 Badge/Flag Oman Hamed Al Khatri 1148
36 Badge/Flag Turkey Omer Akgun 1147
37 Badge/Flag Japan Takayuki Matsumoto 1145
38 Badge/Flag Egypt Osama Elsaeid 1139
39 Badge/Flag Venezuela Julio Cesar Iemma Hernandez 1132
Final
50m rifle 3 positions Men Final
Monday, 2 Aug 2021 03:50
Name Points
1 Badge/Flag China Changhong Zhang 466.0
2 Badge/Flag Russian Olympic Committee Sergey Kamenskiy 464.2
3 Badge/Flag Serbia Milenko Sebic 448.2
4 Badge/Flag Norway Jon-Hermann Hegg 438.0
5 Badge/Flag Croatia Petar Gorsa 427.2
6 Badge/Flag Croatia Miran Maricic 416.2
7 Badge/Flag Belarus Yury Shcherbatsevich 406.3
8 Badge/Flag Ukraine Serhiy Kulish 402.2

Webs de PRISA

cerrar ventana

© DIARIO AS, S.L.